Online workshop pro žadatele o MSCA Postdoctoral Fellowships

Akce proběhne 13. – 14. 6. 2023, registrace je možná do 5. 6. 2023. V rámci těchto grantů je financována postdoktorská výzkumná stáž (1–2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou, téma výzkumu není omezeno. Uzávěrka výzvy je 13. 9. 2023, návrhy podávané s Univerzitou Karlovou jako hostitelskou institucí musí být nahlášeny rektorátu do 1. 8. 2023. Prosíme žadatele, aby co nejdříve kontaktovali Oddělení projektového řízení.

Read this news in English.

Technologické centrum Praha pořádá online workshop How to write a competitive proposal for the MSCA Postdoctoral Fellowships 2023 call.
Fakultní aktualita a interní pokyny k této výzvě.

Kdy: 13. 6. 2023 (9:00) – 14. 6. 2023 (16:30)
          13. 6. 2023 (dopoledne): informace o výzvě
          13. 6. 2023 (odpoledne): workshop pro Life Sciences, Environment and Geosciences, Chemistry
          14. 6. 2023 (dopoledne): workshop pro Social Sciences and Humanities, Economic Sciences
          14. 6. 2023 (odpoledne): workshop pro Information Science and Engineering, Mathematics, Physics

Online. Link bude registrovaným účastníkům zaslán e-mailem před konáním akce.

Stránka akce s pokyny pro účastníkyProgram.
Registrace otevřena do 5. 6. 2023 (23:59).

V rámci informační části budou prezentovány základní informace o výzvě včetně pravidel účasti, hodnotících kritérií, procesu hodnocení atd. Během workshopu pak budou účastníci pracovat s úspěšným návrhem MSCA-PF projektu, vyslechnou si zkušenosti úspěšného žadatele a doporučení hodnotitele MSCA-PF projektů.
Pokud plánujete žádat o MSCA-PF, účast na workshopu Vám velmi doporučujeme.

Pro přijetí na workshop musí účastníci zaslat organizátorům (na luzumova@tc.cz)
do 5. 6. 2023 (23:59):

• Předběžný abstrakt svého projektu (maximálně 2000 znaků včetně mezer).
  • Své CV sepsané dle MSCA-PF doporučení (viz formulář žádosti, str. 35).
    CV by mělo být pro workshop anonymizované – jméno žadatele (fellow) by mělo být začerněno nebo nahrazeno něčím generickým (je to z ohledů na hodnotitele, kteří na workshopu přednáší, aby se při hodnocení MSCA projektů v budoucnu nedostávali do konfliktu zájmů).

Podrobné pokyny najdete na stránce akce.

Co je MSCA-PF

Cílem programu Marie Skłodowska-Curie je podpořit mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumníků v Evropském výzkumném prostoru. V rámci MSCA-PF grantu je financována výzkumná stáž (1–2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou (výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud pracoval nebo studoval). Výzkumník (fellow) musí být držitelem titulu PhD a od jeho získání mít maximálně 8 let praxe ve výzkumu na plný úvazek. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci.

MSCA-PF je zajímavou příležitostí pro:

• výzkumníky, kteří chtějí vyjet na postdoktorskou stáž do zahraničí,
  • výzkumníky, kteří působili v zahraničí (alespoň 2 roky) a přijíždějí / vrací se do Česka,
  • výzkumníky, kteří nedávno přišli (nebo se vrátili) ze zahraničí,
  • vedoucí výzkumných týmů, kteří si chtějí přivést postdoka odkudkoli ze zahraničí.

Více informací viz fakultní aktualita a interní pokyny k výzvě MSCA-PF 2023.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 26. 5. 2023.

Publikováno: Pátek 26.05.2023 13:25