Marie Skłodowska-Curie Doctoral Networks 2023: výzva a informační akce

Jde o projekty mezinárodních školících sítí, do nichž jsou v rámci řešení projektu přijímáni PhD studenti ze zahraničí. 14. 6. 2023 proběhne online informační den k výzvě. 28. a 29. 6. 2023 proběhne v Praze interaktivní workshop pro žadatele. Pokud se plánujete zapojit do návrhu projektu, kontaktujte prosím Oddělení projektového řízení.

Read this news in English.

V rámci programu Horizont Evropa byla zveřejněna výzva k předkládání návrhů projektů Marie Skłodowska-Curie Doctoral Networks (MSCA-DN). Uzávěrka je 28. 11. 2023.

• 14. 6. 2023 proběhne online informační akce k výzvě pořádaná Evropskou komisí. Stránka akce.
  • 28. a 29. 6. 2023 proběhne v Praze interaktivní seminář pro žadatele.
    Součástí budou například praktické rady, jak sestavit konsorcium, nebo na jaké aspekty je třeba se při psaní soustředit z pohledu hodnotitele. O akci a registrace.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz).
Viz též Praktické informace k Horizontu Evropa na fakultních stránkách.

Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás IHNED, protože příprava kvalitního návrhu projektu v roli koordinátora je velmi náročná.

MSCA-DN jsou projekty mezinárodních školících sítí zaměřených na určité výzkumné téma. Partneři zapojení do takové sítě pak v rámci řešení projektu přijmou PhD studenty, kteří splňují „pravidlo mobility“ (v zemi, kde jsou zaměstnáni na projektu, strávili za poslední 3 roky maximálně 12 měsíců). Rozpočet projektu je založen na principu unit costs: Je dán vynásobením fixní částky počtem měsíců, po které je PhD student danou institucí zaměstnán na projektu (person-month).

Evropská komise si od těchto projektů slibuje, že napomohou zlepšit uplatnění mladých výzkumníků po ukončení PhD studia na trhu práce, a to jak v akademickém sektoru, tak i mimo něj. Proto je ve všech typech MSCA-DN projektů zásadní aktivní účast neakademického sektoru (ať už jako plnohodnotných partnerů, kteří v rámci projektu školí doktorandy, nebo jako asociovaných partnerů, u kterých doktorandi absolvují stáže, tzv. secondments.)

Účast v těchto projektech umožňuje výzkumným týmům prohloubit spolupráci se zahraničními partnery a současně získat do týmu schopné začínající výzkumníky ze zahraničí.

Typy MSCA-DN projektů

Doctoral Networks

• Délka projektu je 48 měsíců.
  • Výzkumníci – PhD studenti – jsou v rámci projektu zaměstnáni maximálně na 36 měsíců.
  • Maximální velikost projektu je 540 person-months (odpovídá 15 doktorandům zaměstnaným na 3 roky).

Doctoral Networks – Industrial Doctorates

• PhD studenti musí strávit polovinu času v neakademickém sektoru.
  • Délka projektu je 48 měsíců.

Doctoral Networks – Joint Doctorates

• PhD studenti musí v rámci projektu studovat v režimu Joint nebo Double degree.
  • Délka projektu je až 60 měsíců.
  • Výzkumníci – PhD studenti – jsou v rámci projektu zaměstnáni maximálně na 48 měsíců.
  • Maximální velikost projektu je 540 [sic] person-months (odpovídá například 15 doktorandům zaměstnaným na 3 roky).

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 25. 5. 2023.

Publikováno: Čtvrtek 25.05.2023 13:25