E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníLetní škola výzkumu krevních parazitů volně žijících obratlovců

Zoologové a parazitologové z naší fakulty spolupořádají v rámci evropského projektu WIMANET (COST) letní školu výzkumu krevních parazitů volně žijících obratlovců, která se koná od 1. do 7. září 2024 v obci Mohelno. Na letní školu dorazí zkušení specialisté v oboru, kteří studenty teoreticky i prakticky seznámí s nejrůznějšími přístupy a technikami studia krevních parazitů. Studenti začínající svůj výzkum v tomto oboru se na školu mohou přihlásit do 31. března.
Čas 01.09.2024   09:00
07.09.2024   16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Evropské projekty COST vytvářejí sítě spolupracujících organizací, vědců a studentů. Jedním z nových projektů COST je i Wildlife Malaria Network (WIMANET), ke kterému se přidali i týmy z katedry zoologie a parazitologie naší fakulty.

WIMANET propojuje výzkumné skupiny zabývající se krevními parazity volně žijících obratlovců. Koordinace výzkumu a sdílení dat díky vzniklé síti umožní řešit otázky na globální úrovni. Podstatnou součástí projektu je však také organizování a podpora konferencí, workshopů a výměn studentů mezi skupina v různých zemích. Jedna z prvních akcí bude letní škola na začátku září na terénní stanici Mohelenský mlýn, jejíž organizace se ujala česká skupina zapojená do projektu WIMANET. 

Na letní školu dorazí zkušení specialisté v oboru, kteří studenty teoreticky i prakticky seznámí s nejrůznějšími přístupy a technikami studia krevních parazitů. Škola zahrne širokou škálu témat od odběru vzorků přes metody detekce parazitů a studium hmyzích vektorů až po analýzu celých společenstev hostitelů a parazitů a jejich vzájemných vazeb. Škola je určena především pro motivované začínající studenty. Přihlásit se může kdokoliv. Musí však věnovat mimořádnou pozornost kvalitě své přihlášky. Konkurence bude jistě veliká. Na školu se budou hlásit studenti z celé Evropy i z dalších zemí zapojených do projektu.

Přihlásit se je třeba do konce března dle instrukcí zde.

 

 

Publikováno: Pátek 22.03.2024 13:05

Akce dokumentů