Letní škola migrace a rozvoje na naší fakultě

Osmdesát studentů z více než čtyřiceti zemí se na Přírodovědecké fakultě UK účastní od neděle 14. srpna (do soboty 20. srpna) týdenní Letní školy migrace a rozvoje. Program organizuje tým Geomigrace z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje s podporou evropské mezinárodní sítě pro výzkum migrace a integrace IMISCOE. Letní škola probíhá v budově Albertov 6.
Čas 14.08.2022   09:00
20.08.2022   18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Jak je výše naznačeno, hlavním tématem Letní školy je problematika vztahu migrace a rozvoje, tedy i diskuse Cílů udržitelného rozvoje, které se mezinárodní společenství v rámci OSN zavázalo splnit do roku 2030.

Kromě lektorů z naší fakulty (prof. Drbohlav, doc. Janská, doc. Novotný) se v roli přednášejících představují významné zahraniční osobnosti migračního výzkumu i výuky – klíčové přednášky mají Marie Price (George Washington University), Tanja Bastia (University of Manchester) a Brenda Yeoh (National University of Singapore). Celý tým lektorů je zkušený a kvalitní a reprezentují jej také další experti zejména z Evropy, Afriky a Jižní Ameriky.

Letní škola kromě odborného výkladu důležitých témat nabízí účastníkům široké možnosti diskuse, sdílení vlastních zkušeností, výsledků svého výzkumu či aktivit z praxe.

Program konference (v pdf)

Publikováno: Středa 17.08.2022 09:40