Letní škola geoinformatiky a DPZ

Tým EO4Landscape Katedry aplikované geoinformatiky a kartografie, PřF UK Vás srdečně zve na mezinárodní letní školu EO4Educators 2023 zaměřenou na dálkový průzkum Země (DPZ), která se bude konat v Praze ve dnech 17. až 21. července 2023.

Tato letní škola je ideální příležitostí pro učitele a studenty pedagogických studijních programů pro seznámení s moderními geoinformačními technologiemi (GIS), které pokrývají široké spektrum vědních oborů jako je biologie, fyzika, zeměpis nebo informatika.

Na letní škole budou přednášet přední odborníci z českých i zahraničních univerzit:

• Prof. Alexander Siegmund – Univerzita Heidelberg
  • Prof. Antonios Mouratidis - Aristotle University of Thessaloniki
  • Doc. Přemysl Štych – Univerzita Karlova
  • Dr. Maike Petersen – Univerzita Heidelberg
  • Dr. Josef Laštovička – Univerzita Karlova
  • Dr. Jakub Jelen – Univerzita Karlova
  • Ing. Natalia Kobliuk – Univerzita Karlova
  • Mgr. Jan Svoboda – Univerzita Karlova

V rámci kurzu Vám bude poskytnut praktický trénink, přednášky, materiály vhodné do výuky a diskuse zaměřené na začlenění DPZ a GIS do výuky.

Během letní školy budete mít také příležitost navštívit a poznat krásy Prahy. Letní škola je otevřená pro občany všech členských států EU (kteří zde žijí/pracují). Účast je zdarma. V případě potřeby bude účastníkům zajištěno ubytování.

Oficiálním jazykem programu je angličtina.

Registrace je otevřena do 16. června na webových stránkách výzkumné skupiny EO4Landscape: https://eo4landscape.natur.cuni.cz/eo4educators/

Publikováno: Pátek 02.06.2023 11:30