LERU Doctoral Summer School 2019 – připomenutí

Akce proběhne 14. – 19. 7. 2019 na University of Edinburgh a bude zaměřena na důležitost mezinárodní spolupráce ve výzkumu a na budování kontaktů. Bude vybrán jeden účastník za Univerzitu Karlovu (jeho náklady na účast budou hrazeny). Zájemci se mohou hlásit do 22. 3. 2019.

LERU (League of European Research Universities) pořádá v létě 2019 LERU Doctoral Summer School, která se bude konat 14. – 19. července 2019 na University of Edinburgh. Tématem bude Building Research Capacity and a Collaborative Global Community.

Akce je určena pro pokročilé doktorandy (z LERU a z přizvaných univerzit) z různých vědních oborů, kteří mají o tuto akci velký zájem a jsou připraveni v jejím průběhu intenzivně pracovat v mezinárodním a interdisciplinárním týmu. Výborná úroveň anglického jazyka je podmínkou.

Kromě práce v interdisciplinárních týmech absolvují účastníci intenzivní trénink zaměřený na budování mezinárodních kontaktů, různé formy spolupráce ve výzkumu a příklady dobré praxe. V rámci akce účastníci společně vytvoří příručku mezinárodní spolupráce pro studenty doktorského studia.

Informace o akci.
Předběžný program.

O akci na stránkách LERU.

Bude vybrán jeden PhD student, který se akce zúčastní za Univerzitu Karlovu.
Za tohoto studenta bude přijímající stranou uhrazen účastnický poplatek 500 EUR (pokrývá výukové materiály, ubytování, stravu a dopravu po Edinburghu) a rektorát Univerzity Karlovy uhradí cestovné do Edinburghu (zpětné proplacení na základě předložených faktur).
Zájemci se mohou hlásit na e-mailu ec@cuni.cz do 22. 3. 2019 zasláním:
► jména zájemce,
► studovaného oboru,
► názvu disertační práce nebo názvu specializace,
► CV,
► motivačního dopisu.

Informace převzata ze stránek Evropského centra rektorátu Univerzity Karlovy – zdroj.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová), Oddělení projektového řízení, 20. 2. 2019.

Publikováno: Středa 20.02.2019 12:35