Opatření krizového štábu Přírodovědecké fakulty UK z 21.9. 2020

Krizový štáb Přírodovědecké fakulty UK na svém zasedání dne 21.9. 2020 přijal následující usnesení a opatření:

1) Dokončení akademického roku 2019/20

• Dokončení akademického roku probíhá dle stanoveného harmonogramu.

• V platnosti zůstávají stanovené termíny pro kontroly plnění zkoušek studia a jejich zápis do SIS (do 24.9.2020) i roční hodnocení ISP doktorandů (30.9. 2020 školitelé, 19.10.2020 oborové rady).

• Státní zkoušky a obhajoby kvalifikačních prací proběhnou ve schválených termínech při dodržení stanovených epidemiologických opatření.

2) Zahájení akademického roku 2020/21

• Zápisy do studia proběhnou dle rozpisu a v souladu s epidemiologickými opatřeními. Mimo již vyhlášené termíny budou zápisy dále probíhat distančně, a to dle pokynů studijního oddělení.

• Výuka v zimním semestru 2020/2021 bude na PřF UK zahájena 29. 9. 2020, pokud garant předmětu v SIS neuvede, že výuku zahájí v druhém týdnu semestru.

• Veškerá výuka probíhá v souladu s epidemiologickými nařízeními.

• Přednášky budou na PřF UK probíhat v rozvrhovaném čase dle SIS online.

• Výuka je realizována online, interaktivním způsobem (=prezenčně) za využití videokonferenčních nástrojů (Google Meet, MS Teams aj.).

• Distanční formu výuky (= pouhé zaslání nebo vystavení studijních materiálů) je možné použít pouze se souhlasem garanta studijního programu.

• V SIS musí být zveřejněny studijní materiály s pokyny vyučujících k dané lekci (přednáška, seminář, cvičení).

• Umožňují se: individuální návštěvy knihoven a studoven, individuální konzultace, zkoušení za přítomnosti nejvýše 10 osob, laboratorní a experimentální práce za přítomnosti nejvýše 15 osob, klinická a praktická výuka a praxe.

• Výuka tělesné výchovy bude probíhat v rozvrhovaném čase, a to podle pokynů KTV v souladu s epidemiologickými opatřeními.

• Garanti studijních předmětů provedou kontrolu povinných atributů u předmětů v SIS, a to nejpozději do konce prvního týdne zimního semestru (anotace, sylabus, povinná a doporučená literatura ad.).

• Vyučující i studenti si v SIS (v modulu Osobní údaje) udržují aktuální kontaktní údaje (zejména e-mailovou adresu); v případě potřeby si včas změní heslo v CAS, SIS, Moodle.

• Podrobné pokyny k organizaci státních zkoušek, obhajob a k jejich realizaci hybridní formou jsou k dispozici na stránkách studijního oddělení zde (proklik).

3) Školení řidičů

• Pravidelné školení řidičů se uskuteční v plánovaném termínu 22.9.2020 v posluchárně VG s maximálním počtem 50 účastníků za dodržení platných epidemiologických opatření.

Publikováno: Pondělí 21.09.2020 20:15