Konference: Proměny učitelského vzdělávání v době covidu

Pedagogická fakulta UK srdečně zve všechny zájemce na konferenci, jejímž tématem jsou proměny učitelského vzdělávání v současné koronavirové době. Konference se koná ve středu 8.září 2021 od 9:00 do 17:00 a vystoupí na ní předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Mgr. Radek Vondráček, ministr školství dr. Robert Plaga, rektor UK prof. Tomáš Zima, prorektorka UK prof. Radka Wildová, děkan Pedagogické fakulty UK prof. Michal Nedělka a řada dalších odborníků. Celou konferenci můžete sledovat distančně.

KDY: ve středu 8. září 2021 od 9:00 do 17:00
KDE: dopolední část proběhne v Karolinu a on-line, odpolední odborná část od 14.30 bude pouze on-line

Hovořit se bude o tom, jak se ve světle pandemie změnila učitelská příprava v České republice, jaké nové výzvy přináší doba postcovidová a kam vzdělávání učitelů bude směřovat v nejbližších letech.

Součástí konference bude rovněž předání cen pro nejlepší studentské výtvarné práce na téma „Boj s pandemií“.

Celou konferenci můžete sledovat distančně.

Bližší informace o konferenci spolu s přihlašovacím linkem naleznete zde, v příloze pak najdete program konference.

Pro více informací o konferenci a akreditaci zasílejte na:

Martina Vladyková
Tisková mluvčí PedF UK
Oddělení pro vnější vztahy PedF UK
martina.vladykova@pedf.cuni.cz
tel.: 731 014 113

I. blok – Plenární zasedání (9:00–14:30)

9:00 – 9:30 Zahájení (prof. R. Wildová), projevy hostů (prof. T. Zima, dr. Robert Plaga, Ing. P. Štorkán, dr. V. Šimral, Ing. M. Čapková, Mgr. Radek Vondráček)

9:30–10.00 Aktuální proměny přípravy učitelů (prof. R. Wildová, prof. M. Nedělka)

10.00–10.30 Praktická příprava nemusí být jen přímá výuková praxe (prof. N. Vondrová)

10.30–11.00 Příprava učitele a učitelská profese v kontextu vědy a výzkumu (Progres Q17) Cíle a výstupy (prof. R. Wildová, doc. A. Kucharská)

Přestávka (11:40–12:00)