Konference ke 150. výročí narození prof. Bohumila Němce

Srdečně zveme všechny zájemce na dvoudenní konferenci ke 150. výročí narození prof. Bohumila Němce, která se pod záštitou rektorky UK prof. Mileny Králíčkové koná 8. a 9. června 2023 ve Viničné 7. Cílem dvoudenní konference je nahlédnout osobnost prof. Němce jednak v kontextu jeho doby, předchůdců i současníků, a tehdejších ideových proudů – tedy jako veřejného činitele a myslitele. Současně však také jako iniciátora a hybatele vědeckého programu experimentálního studia rostlin, který pokračuje a úspěšně se rozvíjí na našich univerzitách a ústavech Akademie věd ČR.
Čas 08.06.2023   09:00
09.06.2023   16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY:  8. - 9. června 2023
KDE: Viničná 7, Praha 2,  B3 fotochemie

Organizátoři:

Přírodovědecká fakulta UK, Ústav dějin UK a Archiv UK, Ústav experimentální botaniky AV ČR, v.v.i.Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i., Česká společnost experimentální biologie rostlin, z.s., Společnost pro dějiny věd a techniky, z.s.

Podrobné informace o konferenci a přednášejících najdete zde.

Program konference

Rozhovor s organizátory konference prof. RNDr. Viktorem Žárským z katedry experimentální biologie rostlin a Mgr. Tomášem Hermannem, Ph.D.  z katedry filosofie a dějin přírodních věd si můžete přečíst na stránkách univerzitního časopisu Forum

Zahájení konference proběhlo 8.6. v posluchárně Fotochemie. Foto: Petr Souček

Publikováno: Úterý 09.05.2023 11:50