Informační den UK

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Karlově Univerzitě na Informační den UK, který se koná 23. listopadu 2019 od 9.00 do 16.00 na Albertově, Praha 2. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme celou studijní nabídku a čeká vás i doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzea apod. Těšíme se na vás.
Čas 23.11.2019
od 09:00 do 16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: 23. listopadu od 9.00 do 16.00
KDE: areál Albertov, Paha 2

PREZENTACE VŠECH 17 FAKULT * KOMPLETNÍ STUDIJNÍ NABÍDKA* STUDENTSKÁ KAVÁRNA

DOPROVODNÝ PROGRAM

HLAVNÍ PROGRAM

BUDOVA A - Purkyňův ústav, 1. lékařská fakulta, Alertov 4, Velká aula (mezipatro)

14:40 - 15:40 - PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA

DOPROVODNÝ PROGRAM

Budova A

Purkyňův ústav, 1. lékařská fakulta, Albertov 4, Farmakologická posluchárna

Příprava ke studiu v nabídce UK (kurzy, přípravné programy)

9:00–10:00

Víte, že na Karlovce pořádáme i přípravné kurzy k maturitě a přijímačkám? Naučíme vás na nich, jak co nejefektivněji vstřebat důležité informace, a dodáme i praktické rady k úspěšnému zvládnutí zkoušek. A kdybyste se na vysokou školu náhodou letos nedostali, ve druhé části přednášky vám představíme možnosti pomaturitního vzdělávání v rámci Ústavu jazykové a odborné přípravy.

Studentský život na UK aneb jak si to užít a zvládnout studium

10:00–11:40

Studium nejsou jen přednášky, zápočty a zkoušky, ale také spousta zážitků a zajímavých projektů, do kterých se můžete zapojit. Na Kar¬lovce funguje řada studentských spolků, klubů a asociací, kde můžete uplatnit svůj talent, připra¬vovat zajímavé akce a rozvíjet svoje dovednosti. V přednášce vám přiblížíme i kulturní a sportovní život na univerzitě a služby UK Pointu.

Science Slam

12:00–13:00

Myslíte si, že je věda nuda? Přesvědčíme vás o opaku! Přijďte se podívat na krátká vystoupení studentů, kteří vás poutavou formou seznámí se svým výzkumem.

Studenti ve světě

13:30–14:30

Chtěli byste v rámci budoucích studií vycestovat do zahraničí? Zajímá vás, jak si studenti Karlovky vedou „ve světě“? A jak vlastně vypadá takový studentský život v zahraničí? Přijďte si poslechnout zážitky starších kolegů, kteří už strávili semestr nebo dva na zahraniční univerzitě.

Altruismus z pohledu evoluční psychologie

14:30–15:30

Zajisté znáte nějakého altruistu – člověka, který za cenu vlastních nákladů pomáhá někomu jinému, často i úplně neznámému člověku na druhém konci světa, někdy dokonce i anonymně. Co o původu altruismu a morálním chování ví evoluční psychologie a jak s tím souvisí sexuální chování člověka? To se dozvíte v přednášce Mgr. Robina Kopeckého.

Studentská kavárna

9:00–16:00 přízemí

Místo, kde se u kávy nebo čaje setkáte se studenty fakult UK, seznámíte se s jejich zkušenostmi a můžete jim položit i neformální otázky „mezi námi studenty“.

Kampus Albertov – procházka od roku 1882 do současnosti

14:00–14:30 sraz před Purkyňovým ústavem

I v historii kampusu Albertov má Karel IV. svůj symbolický otisk: dnešní kampus je součástí Nového Města pražského, které založil právě Karel IV. Univerzitní čtvrť zde ovšem vyrostla až počátkem 20. století. Architekti se tehdy inspirovali areály západoevropských univerzit a amerických kampusů. Více vám prozradíme na prohlídce s průvodcem.

Budova B

Děkanát Přírodovědecké fakulty, Albertov 6

Konzultace pro zájemce o studium se speciálními potřebami

9:00–16:00 přízemí, posluchárna G1, bezbariérový vchod z boční strany Děkanátu PřF, Votočkova 4

Studium na Univerzitě Karlově jde zvládnout i s různým typem zdravotního postižení. Na akci vám představíme služby, kterými se Karlovka snaží pomoci studentům se speciálními potřebami, a to už v průběhu přijímacího řízení.

Svět očima geografů a demografů

9:00–16:00

Studovat – to znamená i neustále objevovat něco nového. Přesvědčí vás o tom studenti a pedagogové z Přírodovědecké fakulty. Připravili pro vás interaktivní program a workshopy plné netradičních pohledů na známá místa. A že se přitom něco dozvíte i o tom, jak se geografie a demografie studuje, to se rozumí samo sebou.

Vyrobte si svůj vlastní parfém

9:00–16:00 1. patro

Přijďte si k nám namíchat svůj vlastní parfém. Naši chemici z Přírodovědecké fakulty UK vám ukáží jednoduchý postup, jak se takový parfém vyrábí. Je libo mátu s ibiškem, nebo raději skořici s růží?

Komentovaná prohlídka Chlupáčova muzea historie Země

10:30 a 13:30 sraz na vrátnici Albertov 6

Ukážeme vám jedinečné fakultní muzeum, ve kterém najdete i monumentální repliku kostry dravého dinosaura rodu Carnotaurus. Příběhy z živé i neživé přírody za miliony let vývoje Země vás provedeme během jedné hodiny.

OBČERSTVENÍ

Menza Albertov, Albertov 7