Habemus decanum! Novým děkanem pro funkční období 2017 - 2021 byl dnes Akademickým senátem PřF UK zvolen profesor Jiří Zima

Dnešní veřejné zasedání Akademického senátu zvolilo v tajné volbě kandidáta na nového děkana PřF UK prof. RNDr. Jiřího Zimu, CSc. Kandidát na děkana byl zvolen v první volbě ve druhém kole. Gratulujeme, pane profesore, a čest všem neúspěšným kandidátům!

Na dnešním zasedání Akademického senátu PřF UK bylo přítomno 27 z 28 členů senátu (v Zaměstnanecké i Studentské komoře akademického senátu).

Kandidát na děkana fakulty prof. RNDr. Jiří Zima, CSc. byl zvolen ve druhém kole první volby poměrem hlasů 15:10 oproti protikandidátovi doc. RNDr. Petrovi Folkovi, CSc. Děkanem se zvolený kandidát formálně stává po jmenování do funkce rektorem Univerzity Karlovy.

Nový děkan by se měl ujmout úřadu počínaje 1.12. 2016.

Kandidáty pro volbu 20. října 2016 byli:

prof. RNDr. Jiří Zima, CSc.

Program kandidáta s diskusí

Počet hlasů v prvním kole: 14

Počet hlasů ve 2. kole: 15

doc. RNDr. Petr Folk, CSc.

Počet hlasů v prvním kole: 9

Počet hlasů ve druhém kole: 10

doc. RNDr. Jakub Langhammer, Ph.D.

Počet hlasů v prvním kole: 4

prof. RNDr. Martin Mihaljevič, CSc.

Počet v prvním kole: 0

Publikováno: Čtvrtek 20.10.2016 14:50