Geografické pondělí: Politické graffiti

Geografická sekce PřF UK srdečně zve všechny zájemce na moderovanou debatu o politickém graffiti očima politického geografa, streetartového umělce a zakladatele a majitele The Chemistry Gallery. Jak se liší jejich pohledy a v čem se shodují? Přijďte se podívat v pondělí 14. listopadu v 18:00 na Albertov 6 do Velké geologické posluchárny.
Čas 14.11.2022
od 18:00 do 20:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: pondělí 14.11. 2022 v 18.00
KDE: Velká geologická posluchárna, Albertov 6, Praha 2

Diskutující:

RNDr. David Hána Ph.D. - odborník na politické graffiti, odborný asistent na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje, Přírodovědecká fakulta UK;

Dmitrij “Chemis” Proškin - úspěšný český writer, streetartista, autor muralů, např. plačícího Masaryka, ukrajinské dívky,...

Petr Hájek - zakladatel a majitel The Chemistry Gallery v Praze, galerie zaměřené na prezentaci mladých českých umělců, ředitel street artového festivalu Wall Street Prague

moderátor - Mgr. Vít Volný

Je umění politické? Je politické graffiti umění nebo vandalství? Jaké příběhy vypráví murály o místní komunitě a prostoru? Vzbuzuje graffiti zájem o prostor kolem nás?

Pro veřejnost je graffiti velmi kontroverzním tématem a často vyvolává protichůdné reakce. Jedni ho vnímají jako umění či zpestření veřejného prostoru a podporují otevírání nových legálních ploch pro jeho tvorbu. Druzí ho pak vidí spíše jako činnost ohrožující soukromý i veřejný majetek či degradující stavby i samotný veřejný prostor a nekompromisně proti němu bojují. Můžeme ho však také vnímat jako geografické téma, které nám hodně prozradí o veřejném prostoru města.

Akce je součástí projektu Geografické pondělky, akce Dny geografie a je organizována s podporou projektu Samet na školách a spolku Díky, že můžem.

Publikováno: Pondělí 07.11.2022 12:55