Workshop pro žadatele o ERC granty – rezervujte si datum

Akce proběhne 20. – 21. 5. 2019 pravděpodobně v prostorách rektorátu Univerzity Karlovy a je určena pro výzkumníky, kteří se plánují ucházet o grant European Research Council: ERC Starting grant v říjnu 2019 nebo o ERC Consolidator grant v únoru 2020. ERC granty jsou udělovány až na 5 let a financují riskantní výzkumné projekty směřující za hranice poznání v daném oboru.

Read this news in English.

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Univerzitou Karlovou pořádá Workshop pro žadatele o granty ERC (European Research Council).

Kdy: 20. – 21. 5. 2019
Kde: pravděpodobně v prostorách rektorátu Univerzity Karlovy, Ovocný trh 560/5, Praha 1

Podmínky účasti na workshopu budou zveřejněny na konci března,
kdy bude spuštěna registrace. Zdroj.

Akce je určena pro výzkumníky, kteří se chystají žádat o:

Plánujete nebo zvažujete podání žádosti o ERC grant (třeba i během příštích 1-2 let)?
Napište mi už teď na ludmila.souckova@natur.cuni.cz
abyste mohli využít veškerou podporu, která je pro žadatele o ERC granty k dispozici.

Podmínkou účasti na workshopu pravděpodobně bude zaslání následujících materiálů o žadateli a plánovaném projektu:
► Název a akronym projektu a zvolený hodnotící panel
► Abstrakt projektu (maximálně 2000 znaků včetně mezer)
► CV žadatele (maximálně 2 strany)
► Přehled dosažených výsledků žadatele – Early achievements track-record (maximálně 2 strany)
Vše vypracováno podle pokynů a s využitím templátů ERC. Zaslané materiály jsou pokládány za důvěrné. Kvalita zaslaných podkladů bude rozhodující pro účast na workshopu.

Co je ERC

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitele (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny.

• ERC Starting Grants jsou určeny pro vědce 2-7 let po PhD, kteří si budují svůj nezávislý výzkumný tým nebo program. Granty jsou udělovány až na 5 let s rozpočtem až 1,5 milionu EUR.
  • ERC Consolidator Grants  jsou určeny pro vědce 7-12 let po PhD, kteří zpravidla již mají zárodek vlastního výzkumného týmu nebo výzkumného programu, ale stále jej potřebují rozšířit a konsolidovat. Granty jsou udělovány až na 5 let s rozpočtem až 2 miliony EUR.

Omezení opětovného podávání návrhů
Principal Investigator, jehož projektový návrh je v prvním kole hodnocení zařazen do „kategorie C“ se nemůže ucházet o ERC grant příští 2 roky. Pokud je v prvním kole zařazen do  „kategorie B“, nemůže se o ERC grant ucházet příští 1 rok.

Další informace:

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 21. 2. 2019.

Publikováno: Čtvrtek 21.02.2019 15:10