Elektronické hodnocení výuky

Již druhým rokem probíhá hodnocení výuky (anketa) pouze elektronickou formou v aplikaci hodnoceni.natur.cuni.cz – tentokrát v období 13. 5. 2019 – 30. 9. 2019. Vaše zpětná vazba je důležitá!

Hodnocení výuky v aktuálním letním semestru probíhá obdobným způsobem jako v předchozích semestrech. Nadále spolupracujeme s Filozofickou fakultou UK, od nichž jsme aplikaci převzali. Studenti mohou hodnotit své aktuální předměty na webové stránce hodnoceni.natur.cuni.cz. Hodnocení běží až do 30. 9. 2019.

Aplikace pracuje samostatně, ale je napojena na Studijní informační systém (SIS). Přihlásit se do ní můžete dvěma způsoby – 1. přímo na odkazu hodnoceni.natur.cuni.cz zadáte do přihlašovacího formuláře své údaje do Centrální autentizační služby (CAS) = školní uživatelské jméno a heslo, které používáte např. v SIS – 2. přímo z aplikace odesíláme informační email, ve kterém naleznete odkaz s názvem "Login link" a pod ním vygenerované heslo, to si zkopírujte, rozklikněte "Login link", vyskočí přihlašovací formulář a zde vložte zkopírované heslo.

Po přihlášení se Vám automaticky načtou Vaše zapsané předměty, které ohodnotíte, a po odeslání každého hodnocení se odpověď odpojí od Vašeho účtu a odešle mezi ostatní odpovědi – pak již nemůžete své hodnocení změnit (= záruka anonymity). Jednotlivé předměty můžete hodnotit postupně, jakékoli hodnocení si rozpracovat, v aplikaci ho uložit (tlačítko „Uložit bez odeslání“) a odpovědi dokončit později. Odeslané hodnocení uvidí studenti i vyučující jako anonymní odpověď k předmětu. U slovních komentářů máte navíc ještě dvě možnosti, které můžete a nemusíte využít – můžete podepsat své hodnocení (odpověď se u předmětu uloží i s Vaším jménem, které pak mohou vidět vyučující i studenti) nebo hodnocení skrýt, tzv. „zneveřejnit“ (spolužáci nebudou moci odpověď zobrazit a uvidí ji pouze vyučující daného předmětu či vedoucí katedry). Případné nesrovnalosti a problémy nám můžete napsat také prostřednictvím aplikace, a to před odesláním konkrétního dotazníků (tlačítko „Nahlásit chybu“).

Aplikace má také anglický překlad a můžete v ní zobrazit výsledky z hodnocení z minulých semestrů. V budovách přírodovědecké fakulty jsou opět rozvěšeny plakáty se základními informacemi. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách, studentském webu a televizních obrazovkách fakulty.

Pokud najdete v hodnotící aplikaci jakékoli nedostatky, cokoli Vám bude nejasné či bude mít další dotazy a připomínky nebo byste měli naopak zájem se zapojit do týmu organizátorů, určitě nám napište na studentska.anketa@gmail.com .

Hodnocení je jednoduché, rychlé a intuitivní. Doufáme, že si systém hodnocení oblíbíte a ohodnotíte co nejvíce předmětů. Vaše názory jsou důležité pro budoucí studenty i pro vyučující.

Tým organizátorů ankety

Publikováno: Čtvrtek 20.06.2019 13:30