Dva mezinárodní granty pro PřF UK

Hned dva týmy vědců z Přírodovědecké fakulty UK uspěly se svými projekty u GA ČR v rámci česko-švýcarské a česko-slovinské spolupráce. Tříletou podporu získaly projekty dr. Michala Mazura z katedry fyzikální a makromolekulární chemie a dr. Michala Jeníčka z katedry fyzické geografie a geoekologie.

Šest nových tříletých projektů se začne řešit od dubna díky spolupráci GA ČR s švýcarskou agenturou Swiss National Science Foundation (SNSF) a slovinskou agenturou Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije (ARRS). Hodnocení návrhů projektů probíhalo formou Lead Agency, kdy pouze jedna z agentur návrhy hodnotí a druhá od ní hodnocení přebírá. GA ČR u všech projektů vystupovala jako hodnoticí agentura. Každá z agentur financuje tu část nákladů, která připadá na vědce z její země.

Česko-švýcarské projekty (GA ČR – SNSF)

• 23-06859K RNDr. Michal Jeníček Ph.D. Tání sněhu v horských oblastech a jeho důležitost pro zásoby vody a odtok (MountSnow)

Česko-slovinské projekty (GA ČR – ARRS)

• 23-08031K Mgr. Michal Mazur PhD. Racionální design katalyzátorů pro valorizaci ligninu podpořený víceúrovňovým modelováním Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta

Projekty jsou podpořeny na základě spolupráce v iniciativě WEAVE, která propojuje 12 evropských organizací zabývajících se podporou vědy.

Více informací najdete na stránkách Grantové agentury ČR.

Publikováno: Čtvrtek 26.01.2023 10:05