Diskusní setkání: Zapomínáme! - z důvodu počasí přesunuto do budovy Viničná 7, učebna B7

Srdečně vás zveme na diskusní setkání s ukrajinskými studenty a akademiky. Akce "Zapomínáme" se koná ve středu 16. listopadu 2022 v 18.00 v učebně B7, Viničná 7. Jejím cílem je zprostředkovat setkání studentů, akademiků a veřejnosti s lidmi, kteří zažili, nebo zažívají bezpráví a brutalitu nesvobodných režimů.
Čas 16.11.2022
od 18:00 do 20:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY:  středa 16. listopadu 2022 v 18.00
KDE:  učebna B7, budova Viničná 7

Zapomínáme! Každoroční setkání, které původně vzniklo jako připomínka událostí okolo 17. listopadu 1989 v Československu, ale v posledních letech připomíná i aktuální boj za svobodu v zahraničí. Cílem akce je zprostředkovat setkání studentů, akademiků a veřejnosti s lidmi, kteří zažili, nebo zažívají bezpráví a brutalitu nesvobodných režimů. Setkání se odehrává, pokud to počasí dovolí, v uvolněné atmosféře večerního amfiteátru na Albertově se svařeným vínem. Uvolněná atmosféra je velmi důležitá pro přenos prožitků konkrétních lidí. Je nezbytné, aby se účastníci nebáli a nestyděli se zeptat i na zdánlivě banální věci. Svoboda není samozřejmost, je třeba za ní bojovat. Na to nesmíme zapomínat.

Minulý rok jsme se věnovali situaci v Bělorusku, letos bohužel navážeme tématem Ruské invaze na Ukrajinu. Dalo by se říci, že si naše společnost na příval děsivých zpráv z médií do jisté míry zvykla a trochu vůči nim otupěla. Nesmíme zapomínat, jak hrozné věci se na Ukrajině dějí a čím naši kolegové a vrstevníci procházejí. Už jen pro to, abychom vytrvali v pomoci a věděli, jak můžeme pomáhat.

Publikováno: Čtvrtek 27.10.2022 12:45