Den fascinace rostlinami 2019

Vypravte se s námi do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka. Vědci vám ukáží, co, jak a také proč na rostlinách zkoumají. Těšíme se na vás v pátek 17. května od 9:30–16:30 v Botanické zahradě PřF UK. Vhodné pro školní skupiny, hlavně středoškolské, i pro individuální zájemce. Vstup je zdarma.
Čas 17.05.2019
od 09:30 do 16:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: pátek 17.5. od 9:30 do 16:30
KDE: Botanická zahrada PřF UK, Na Slupi 16, Praha 2

VSTUP ZDARMA

Tajemství pylových zrn * Buněčná stěna a její význam pro lidstvo * Paleoekologie* Botanická zahrada pod mikroskopem * Tajemný svět rostlinných barev * Dendrochnologie * Paleobotanika * Rekordy a zajímavosti ze života rostlin * Pokusný skleník experimentální biologie rostlin * Cytoskelet - pozorování buněčné kostry v pohybu * Rostlina versus vetřelec ve virtuální realitě * Skleník botanické zahrady UK a další.

U některých expozic nutná registrace. Více info k celé akci zde

Akci finančně podpořila Česká společnost experimentální biologie rostlin a Rada vědeckých společností České republiky ( http://rvs.avcr.cz/).

Publikováno: Úterý 07.05.2019 13:45