E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníDen celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

I v letošním roce pořádá Univerzita Karlova Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Prostory pražského Karolina hostí obě akce v sobotu 23. dubna 2022 od 10.00 do 16.00 a vstup je zdarma. Návštěvníci z řad široké veřejnosti se seznámí se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání a dospělí i děti čeká bohatý doprovodný program včetně zajímavých přednášek a besed a výstava Grafika roku 2021. Významnou součástí programu jsou i Zlaté promoce, kterými si absolventi připomenou 50 let od svého absolutoria.
Čas 23.04.2022
od 10:00 do 16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

KDY: 23. dubna 2022 od 10:00 do 16:00
KDE: Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1
 

Návštěvníci každého věku se budou moci seznámit s širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, jež má na UK dlouhou tradici. „Například kurzy pro aktivní a zvídavé seniory naše univerzita realizuje již od roku 1986. Na všech našich 17 fakultách si senioři mohou vybrat z mnoha přednášek, které nabízíme v rámci Univerzity třetího věku,“ uvedl za organizátory člen kolegia rektorky Mgr. et Mgr. David Hurný.

Na děti i dospělé čeká opravdu bohatý doprovodný program. Kouzla a čáry s tekutým dusíkem předvedou zástupci Matematicko-fyzikální fakulty, karetní hra „To letí století!“ z dílny Fakulty sociálních věd zase prověří znalosti návštěvníků z moderních českých dějin. Screeningové vyšetření aterosklerózy pro vás chystají studenti Lékařské fakulty v Plzni. Jak vypadá svět pod mikroskopem? To odhalí zástupci Přírodovědecké fakulty.

Hosty akce budou spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových Katarína Vlčková, zoolog a publicista Vojtěch Kotecký, meteorolog Michal Žák, politik Tomáš Petříček a historik umění Jan Royt. Pročtěte si program jejich vystoupení.

Významnou část programu Festivalu absolventů tvoří zlaté promoce. Jde o tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na Univerzitě Karlově. V letošním roce se uskuteční zlaté promoce absolventů z roku 1972.

Publikováno: Pátek 22.04.2022 10:35

Akce dokumentů