Dejvického Festivalu vědy se zúčastní i naše fakulta

Festival vědy proběhne na dejvickém Vítězném náměstí ve středu 7. září. Příjemnou a vstřícnou formou se na něm představí zástupci řady českých vysokých škol i vědeckých institucí. Chybět nebude ani naše fakulta, představí se také projekt genomiky kvasinkových kolonií, který je podpořen z Norských fondů.
Čas 07.09.2016
od 08:30 do 17:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Festival vědy: zábavná vědecko-technická laboratoř na Kulaťáku

Zveme vás tedy ve středu 7. září 2016 na Vítězné náměstí v Praze-Dejvicích (hned vedle stanice metra Dejvická).

Od 8:30 do 17:30 hodin zde uvidíte přes 70 interaktivních a zábavných expozic – od chemických a fyzikálních pokusů až po chytrá auta nebo televizní přenosový vůz.

Doprovodný program v nedaleké Národní technické knihovně pak nabídne sedm přednášek o virech, mikrobech, bezpečnosti potravin či výrobě pitné vody.

Vstup na celý festival je ZDARMA. Jednotlivci mohou přijít bez registrace, školy by se měly registrovat e-mailem na petra.karnetova@vscht.cz.

Pro kompletní program a další informace navštivte internetové stránky www.festival-vedy.cz.

Hlavním akademickým partnerem akce je Univerzita Karlova. Na festivalu se představí osm jejích fakult. S námi – tedy s Přírodovědeckou fakultou UK – se můžete vydat do světa biologie, chemie, geologie a geografie:

PřF UK představí hravou formou něco ze svého výzkumu:

• vyzkoušejte si práci forenzního antropologa, který pomáhá vyšetřovat zločiny

• namíchejte si parfém podle své vlastní fantazie

• podívejte se na efektní chemické pokusy

• obdivujte krásu zkamenělin a odhalte příběhy dávných tvorů

• proleťte se vesmírem ve virtuální realitě Oculus Rift

• prozkoumejte „neviditelné“ mapy

• vytvořte si svůj ideální ostrov

• najděte co nejvíc chyb na mapě Česka

• zjistěte, jak může výzkum kvasinek pomoci při léčení vážných chorob

Projekt "Genomika trojrozměrných kvasinkových kolonií: Model pro studium vývoje nádorů a resistence biofilmů", který se představí v rámci Festivalu vědy,  je podpořen z Norských fondů. Jeho řešitelkou je prof. RNDr. Zdena Palková, CSc.,