E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníČeská republika má nové profesory. Čtyři z nich jsou spojení s naší fakultou

Ve Velké aule pražského Karolina byly 17. června 2022 ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Petrem Gazdíkem slavnostně předány profesorské dekrety. Z celkem 27 profesorů, které navrhla Vědecká rada Univerzity Karlovy, byl nejvyšší akademický titul udělen i čtyřem vědeckým osobnostem spojeným s naší fakultou. Gratulujeme!

 

S účinností od 7. června 2022 má Česká republika osmdesát tři nových profesorek a profesorů, z toho dvacet sedm profesorů navrhla Vědecká rada Univerzity Karlovy. Čtyři nejvyšší akademické tituly pak patří i osobnostem spojeným s naší fakultou. 

Slavnostního ceremoniálu se kromě ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Gazdíka zúčastnili i zástupci vědeckých a dalších státních institucí :  Ivan Barančík (předseda Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství), Martin Bareš (předseda České konference rektorů), Tomáš Kašparovský (místopředseda Rady vysokých škol) či Jan Řídký (místopředseda Akademie věd ČR). V Karolinu se sešli i rektorky a rektoři vysokých škol a univerzit napříč Českou republikou. Slavnostní událost slovem provázela Radka Wildová, náměstkyně ministra školství.

Novou profesorkou a profesory byli za naši fakultu slavnostně jmenováni: 

prof. RNDr. Fatima Cvrčková, Dr. 
pro obor: Experimentální biologie rostlin. Profesorka Cvrčková působí na katedře experimentální biologie rostlin. 

prof.  Lubomír Rulíšek, CSc.
pro obor: Fyzikální chemie. V současné době působí prof. Rulíšek na Akademii věd ČR – Ústavu organické chemie a biochemie

prof. David Staněk, Ph.D. 
pro obor: Genetika, molekulární biologie a virologie. V současné době působí prof. Staněk na Akademii věd ČR – v Ústavu molekulární genetiky, jako externí pracovník pak na katedře genetiky a mikroblologie PřF UK  a coby honorární člen katedry buněčné biologie PřF UK. 

prof. Jiří Vondrášek, CSc.
pro obor: Fyzikální chemie; Pan prof. Vondrášek působí na Akademii věd ČR – Ústavu organické chemie a biochemie a jako externí pracovník katedry biochemie PřF UK. 

 

Publikováno: Pondělí 20.06.2022 11:25

Akce dokumentů