Česká hlava pro nadané studenty vysokých škol

Projekt Česká hlava vyhlašuje společně s Vládou ČR soutěž Česká hlava pro české vědce, techniky, konstruktéry a nadané studenty vysokých škol. V rámci této soutěže vítězní laureáti získávají finanční odměnu v celkové výši 1 450 000,- Kč. Uzávěrka příjmu nominací je 30. června 2023.

O laureátech rozhoduje na základě nominací nezávislá porota složená ze zástupců vysokých škol, Akademie věd a odborníků z praxe.  Ceny jsou vítězům předávány na slavnostním galavečeru, který přenáší ČT v hlavním vysílacím čase.

Ceny jsou vyhlášeny v těchto kategoriích:

Národní cena vlády Česká hlava za celoživotní přínos vědeckému oboru, finanční odměna 1 000 000 Kč.

Cena společnosti ABB, cena Invence za objev v oblasti základního nebo aplikovaného výzkumu či technologickou inovaci s přihlédnutím k perspektivám využitelnosti v praxi, finanční odměna 250 000 Kč.

Cena společnosti CSG, cena Industrie za nejvýraznější technologickou nebo výrobkovou inovaci učiněnou na území ČR v posledních několika letech.

Cena Doctorandus za technické vědy za nejlepší práci studenta doktorandského studijního programu v oblasti technických věd, finanční odměna 50 000 Kč.

Cena Doctorandus za přírodní vědy za nejlepší práci studenta doktorandského studijního programu v oblasti přírodních věd, finanční odměna 50 000 Kč.

Cena Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, cena Lorem za počin z oblasti zdravotnictví, lékařské péče, farmacie a oborů zabývajících se lidským zdravím, či za původní léčebný postup, finanční odměna 100 000 Kč.

Příjem nominací byl právě zahájen a uzávěrka jejich příjmů je 30. června 2023.

PŘÍLOZE si Vám dovoluji zaslat statut celé soutěže, kde jsou jednotlivé kategorie popsány. Bližší informace naleznete také na našich webových stránkách www.ceskahlava.cz. V případě dotazů se neváhejte obrátit na e-mail vaclav.marek@ceskahlava.cz.

Celý statut soutěže najde zde.
Bližší informace také na www.ceskahlava.cz

Publikováno: Pondělí 15.05.2023 12:25