Brigáda na stráních 2019

V sobotu 13. 4. proběhla pravidelná jarní brigáda na Albertovských stráních. Akce pořádaná Studentskou komorou akademického senátu se stala oblíbenou tradicí s cílem zušlechtění dané lokality a stmelování studentů a učitelů napříč obory. I když byla sobota nejchladnějším dnem za poslední dobu, na stráních se prostřídalo snad dosud největší množství brigádníků včetně pana děkana!

A jaký kus práce se nám povedlo udělat! Pustili jsme se do skládání zídek vedle amfiteátru, vysadili jsme přes 20 sazenic dubů, přeházeli kompost a zpevnili svahy pod tenisovými kurty. Velká zásluha patří všem sběračům odpadků, kteří krom jiného vysbírali stovky nedopalků od cigaret…

Jak všichni víme, letošní rok nám opět nepřeje se suchem a všude chybí potřebná vláha, zvláště pak v centru města. Proto bylo zalévání velice důležité. Děkujeme tedy všem, kteří tahali kýble s vodou přes celé stráně. Do budoucna by se proto měl promyslet systém, jak tolik nedostatkovou vodu přivést blíže.

Tak jako minulé ročníky děkujeme panu Trnkovi z Bistra Golda za osvěžení točeným pivem a různými dobrotami z grilu, kterými jsme se odvděčili našim pracantům. Následovalo velice milé neformální setkání s kytarami a písněmi, které se až po setmění přesunulo do studenty velmi známé hospůdky na Albertově. Celý den panovala skvělá atmosféra a věřte, byli i tací, které práce zahřála natolik, že se svlékli do trika.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří dorazili a těšíme se na příští rok!

Za Studentskou komoru akademického senátu

Bc. Ema Fischerová