BLÍŽÍ SE INFORMAČNÍ DEN UK

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Láká vás i Přírodovědecká fakulta? Těšíme se na Vás v sobotu 11. listopadu, 9:00 – 16:00, areál Albertov, Praha 2.

Máte dotazy ke studiu či přijímacímu řízení na naší fakultě? Její zástupci vám rádi vše zodpoví na Informačním stánku, přednášce i ve Studentské kavárně.

Informační stánek Přírodovědecké fakulty 9.00 - 16.00

Přednáška 14.40 - 15.10

Studentská kavárna  9.00 - 12.30
Purkyňův ústav, 1. lékařská fakulta, Albertov 4, Velká aula
Místo, kde se u kávy nebo čaje setkáte se současnými studenty naší fakulty, seznámíte se s jejich zkušenostmi a můžete jim položit otázky i na méně formální témata.

NECHTE SE MOTIVOVAT www.prirodovedci.cz

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Pohled na svět očima geografů a demografů – interaktivní program a workshopy  9.00 – 16.00
Budova A,
Albertov 6, 1. patro

Vybrané ukázky toho, jak geografové a demografové vnímají svět - netradiční pohled na známá místa, populace nebo mapy. Přijďte si vyzkoušet vlastní znalosti a dozvědět se více o geografii na Přírodovědecké fakultě UK.

Komentovaná prohlídka Chlupáčova muzea historie Země, 10.30-13:30
(délka prohlídky cca 60minut)
Budova A, sraz na vrátnici Albertov 6

Provedeme vás jedinečným fakultním muzeem, které zaměřeno na  vývoj planety Země z hlediska neživé i živé přírody. Mezi exponáty patří například monumentální replika kostry dravého dinosaura rodu Carnotaurus. Komentovaná prohlídka bude trvat přibližně 60 minut.

Přednáška Altruismus a morálka z pohledu evoluční psychologie, 12.00 - 13.00
Budova A,
Mineralogická posluchárna, Albertov 6

Zajisté pozorujete mezi lidmi rozšířené altruistické jednání. Altruismus spočívá v tom, že aktér za cenu vlastních nákladů (ztrát vlastní biologické fitness) pomáhá někomu jinému, často i úplně neznámému člověku na druhém konci světa, dokonce tak někteří činí i anonymně. Zároveň však víme, že nevýhodné vlastnosti, ty které snižují biologickou fitness (např. počet vychovaných potomků) by měly působením přirozeného výběru vymizet. Záhadu původu altruismu a kroky nutné k morálce má za cíl objasnit tato přednáška. Na konkrétních příkladech pohlavního dimorfismu, evoluce přirozeným a sexuálním výběrem, adaptací, proximálních a ultimátních vysvětlení si ukážeme, jak evoluční psychologie tento problém úspěšně vyřešila.

Science Slam - 12:00–13:00, budova C

Novinkou letošního roku je představení projektu Science Slam – soutěže, při které se vědci stávají herci a populární formou stand-up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu. Více informací zde: http://scienceslam.cuni.cz.

Podrobný program a další informace v rámci Informačního dne celé Univerzity Karlovy zde:

Informace pro uchazeče se speciálními potřebami

Během celého dne budou uchazečům se zdravotním znevýhodněním k dispozici pracovnice Kanceláře pro studenty se speciálními potřebami.

Pokud budete potřebovat asistenci nebo tlumočení, informujte o tom, prosím Mgr. Šárku Mattovou na email: sarka.mattova@ruk.cuni.cz do 7. 11. 2017.

Publikováno: Pondělí 30.10.2017 13:30