Barbora Kodedová, studentka biologie, se v moderním pětiboji kvalifikovala na olympiádu v Riu

Na seznamu plzeňských kandidátů účasti na olympiádě nejnovější jméno, přibylo na něj až v polovině června. Mnohonásobná medailistka z MS a ME mládežnických kategorií pronikla do nominace poté, kdy na ni připadlo jedno z uvolněných míst díky její pozici v redukovaném světovém žebříčku, protože za každou zemi mohou startovat maximálně dvě moderní pětibojařky.

V tiskové zprávě k tomu Barbora uvedla: „Popravdě, když mi to trenér volal, měla jsem slzy v očích. Těsně před odletem do Ria (13.8.) budu odevzdávat diplomovou práci na katedře buněčné biologie, kde jsem už loni úspěšně složila ústní část SZZK. Po návratu z OH chci úspěšně obhájit DP a nastoupit na PhD na fyziologii. I když sportovní příprava je hodně časové i fyzicky náročná, doufám že všechno stihnu a diplomku to nepoznámená."

Přeji všem studujícím a ambiciózním sportovcům ať ve správnou dobu mají  ta správná rozhodnutí. Pravě poznání toho co je v určitém věku důležité mi pomohou proplout jak studiem na VŠ, tak ke sportovním úspěchům.

A vězte, když něco opravdu chcete, zvládnete to i když většina lidí ve vašem okolí si myslí, že se to nedá stíhat :)

Tak jen aby to vyšlo, abych zůstala zdravá a v Riu to klaplo."

Po dlouhodobých tréninkových a závodních výpadcích způsobených nemocemi a zraněními jde o nečekaný, ale o to významnější životní úspěch této šestadvacetileté plzeňské závodnice. V Riu bude vedle Jana Kufa a Davida Svobody jedinou ženskou zástupkyní ČR.

Bára studuje posledním rokem na Univerzitě Karlově v Praze magisterský obor molekulární biologie. V Praze proto také v současné době tráví za výrazné podpory ASC Dukla Praha největší čas při tréninku tohoto krásného, ale nesmírně náročného sportu, kterým moderní pětiboj bezesporu je. Přesto zůstává i nadále členkou úspěšného Pětibojařského sportovního centra Plzeň.

http://www.olympic.cz/sportovec/4327--barbora-kodedova www.pentathlon.cz

Publikováno: Neděle 10.07.2016 20:15