E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2022

Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti s jmenovacím řízením doc. RNDr. Jana Veselého, Ph.D.
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti s jmenovacím řízením doc. RNDr. Jana Veselého, Ph.D., na téma " New Organocatalytic Strategies in Stereocontrolled Synthesis ", která se bude konat dne 1. 4. 2022 ve 13:10 hod., v posluchárně CH 1, PřF UK, Hlavova 8, Praha 2.
v2-invitation-professor-lecture-jan-vesely_2.pdf
benefice.jpg
kundt.png
Biologické čtvrtky ve Viničné: O původu spolupráce
V rámci cyklu Biologické čtvrtky vystoupí tento týden se svou přednáškou religionista dr. Radek Kundt, vedoucí Laboratoře pro experimentální výzkum náboženství. Přednáška proběhne ve čtvrtek 24. března 2022 v 17:15 v posluchárně Fotochemie, Viničná 7, Praha 2.
Online informační den ke grantům MSCA Postdoctoral Fellowship
Akce proběhne 26. 4. 2022 a je určena především potenciálním žadatelům o Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships. V rámci těchto grantů je financována postdoktorská výzkumná stáž (1–2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou, téma výzkumu není omezeno.
Zemřel profesor Martin Hampl
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás v pondělí 21. března 2022 opustil ve věku 81 let emeritní profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy sociální geograf, univerzitní pedagog a vědec. V osobě pana profesora jsme ztratili nestora české geografie a zakladatele albertovské školy, vzácného kolegu a učitele celých generací geografů.
orířz_hampl.png
REGISTRATION FORM_Freemover_Ukraine.docx
ANNEXE 1_STATUTORY DECLARATION CZ_AJ
WORKSHOP 2022.png
Workshop Design Thinking
Inovační laboratoř CPPT UK společně s Grow with Google Vám nabízí intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu řešení problémů zaměřenou na uživatele. Ta pomáhá otevírat a efektivněji využívat lidskou tvořivost. Jde tedy o téma, které může být velmi zajímavé pro každého, kdo by si přál dál rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Workshop proběhne online 21.4.2022 od 9.45 do 15.00.
fb severská geokombinace (1).png
Noc geografie: Severská geokombinace
Srdečně zveme všechny zájemce na již šestý ročník Noci geografie, tentokrát se severskou kombinaci cestovatelských přednášek. Ty proběhnou na Albertově 6 a také online.
geo night.jpg
LETNI DUM.jpg
Nezisková organizace Letní dům hledá dobrovolníky
Nezisková organizace Letní dům, která pomáhá dětem v náhradní výchovné péči, hledá dobrovolníky na pobyty s dětmi z dětských domovů.
foto kostni dren.jpg
foto kostni dren II.jpg
Nábor do registru dárců kostní dřeně na Přírodovědecké fakultě proběhl úspěšně
Dne 23. 3. 2022 pořádal spolek ALMA MATER, z. s. na Přírodovědecké fakultě UK v pořadí již třetí nábor do registru dárců kostní dřeně. Při náboru se podařilo zapsat celkem 71 dobrovolníků. Akce se konala pod záštitou vedení fakulty a na organizaci se podíleli také dobrovolníci z řad studentů.
KOSTNI DREN LOGO.jpg
Reprodukční klima v době nejstriktnějších pandemických omezení
Počátek pandemie onemocnění Covid-19 na jaře 2020 měl v Česku ve srovnání s ostatními evropskými státy relativně mírný průběh. Na jaře 2021 ale pandemie udeřila mnohem větší silou a nabízela se tak otázka, zda to i tentokrát zůstane bez povšimnutí ve statistice narozených dětí. Na možnou reakci českých mužů a žen v oblasti jejich reprodukčního chování se zaměřilo i dubnové šetření výzkumu Současná česká rodina, na němž se podílejí i pracovníci z katedry demografie a geodemografie PřF UK.
CSP_large_oříznuto.png
Upgrade licence Zoner Photo Studio X
Od 28. března 2022 je pro fakultní zaměstnance k dispozici upgrade časově neomezené multilicence grafického programu Zoner Photo Studio X.
PŘIHLÁŠKA KONGRES.docx
Soutěž o nejlepší diplomovou práci z oblasti životního prostředí
Jste autorem diplomové práce z oblasti životního prostředí, konkrétně nakládání s odpady? Pak se právě Vy můžete zúčastni XXIV. ročníku Ceny Karla Velka 2022. Přihlášení do soutěže je zdarma a uzávěrka přihlášek pak do 30. 6. 2022.
cena karla velka.jpg
CESTY ČESKÉ VĚDY.jpg
CESTY ČESKE VĚDY II.jpg
Výstava Cesty české vědy
Srdečně vás zveme na výstavu Cesty české vědy, který je výstupem projektu Živá mapa: Topografie dějin přírodních věd v českých zemích, realizovaného na PřF UK a podpořeného Ministerstvem kultury. Výstava vypráví příběhy z dějin geografie, botaniky, geologie, astronomie, genetiky či naturfilosofie, zasazené do míst, kde se odehrávaly. Komentované prohlídky proběhnou ve Staré čistírně v Praze-Bubenči v neděli 29.1 a 12. 2. od 13.30.
CESTY ČESKÉ VEDY LOGO.jpg
Výstava Cesty české vědy
Srdečně vás zveme na výstavu Cesty české vědy, který je výstupem projektu Živá mapa: Topografie dějin přírodních věd v českých zemích, realizovaného na PřF UK a podpořeného Ministerstvem kultury. Výstava vypráví příběhy z dějin geografie, botaniky, geologie, astronomie, genetiky či naturfilosofie, zasazené do míst, kde se odehrávaly. Navštívit ji můžete od 2. dubna do 10. července 2022 v muzeu Královská mincovna Jáchymov, poté i v Muzeu Českého krasu v Berouně a Krkonošském muzeu ve Vrchlabí.
Přednáška: Dítě ohrožené domácím násilím
O tom, co prožívá dítě ohrožené domácím násilím, jak se chová a zda je možné takové dítě identifikovat ve školním prostředí budou hovořit Mgr. Kateřina Mrzenová a Mgr. Darina Gilarová, dětské terapeutky z neziskové organizace ACORUS. Přednáška se koná ve čtvrtek 21. dubna 2022 od 17.00 v Kampusu Hybernská. Registrace nutná.
Biologické čtvrtky ve Viničné: Jaroslav Flegr - Jako olej na vodu
V rámci cyklu Biologické čtvrtky vystoupí tento týden se svou přednáškou "Jako olej na vodu aneb Co prozradily peptidy o původu viru SARS-CoV-2" prof. Jaroslav Flegr. Přednáška proběhne ve čtvrtek 31. března 2022 v 17:15 v posluchárně Fotochemie, Viničná 7, Praha 2.
Univerzita Karlova má 26 nových profesorek a profesorů, z naší fakulty je jich šest
Buněčný biolog Jan Brábek, fyzický geograf Radan Huth, paleontolog Martin Košťák, anorganický chemik Jan Kotek, biochemička Helena Ryšlavá a makromolekulární chemik Miroslav Štěpánek mohou od včerejšího dne užívat titul profesor. Během slavnostního aktu v Karolinu jim byly jmenovací dekrety předány z rukou ministra Petra Gazdíka. Celkově bylo jmenováno 80 nových profesorek a profesorů.
DHI.jpg
Studentský den v DHI
Zajímá vás vodní hospodářství? Chcete převést teorii do praxe? Chcete si vyzkoušet software MIKE by DHI, setkat se s experty a modeláři DHI a.s. a získat nové kontakty v oboru? Tak pak přijďte na Studentský den v DHI, který se koná ve středu 4.5. 2022 od 14.00, Na Vrších 5, Praha 10.
GUNTHER OBRAZEK.jpg
Odkud se bere voda na Měsíci a kde je uložena?
V roce 2020 objevila observatoř NASA na Měsíci vodu. Nyní se mezinárodnímu týmu geologů a astronomů podařilo zjistit, jak se voda na Měsíc dostává a kde a jak je tam uložena. Prvním autorem této studie je doc. Günther Kletetschka z Ústavu hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky Přírodovědecké fakulty UK (a z Aljašské univerzity Fairbanks).
GUNTHER LOGO.jpg
Upozornění na podvodné telefonáty z technické podpory Microsoft
V poslední době jsme opět zaznamenali výskyt podvodných telefonátů, při kterých na telefonní (mobilní) číslo uživatele volá technická podpora Microsoftu a snaží se uživatele přesvědčit o nutnosti zásahu na jeho zavirovaném PC. Jedná se však o podvodné jednání, při kterém se útočník, vydávající se za technickou podporu Microsoftu, snaží donutit uživatele k povolení vzdáleného přístupu k jeho PC a nainstalování škodlivého softwaru, které může mít za následek krádež osobních či finančních údajů.
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti s habilitačním řízením RNDr. Radka Šachla, Ph.D.,
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti s habilitačním řízením RNDr. Radka Šachla, Ph.D., na téma "Nanoscale organization of lipid membranes", která se bude konat hybridní formou 13. 4. 2022 ve 14:00 hod.
20220413_pozvanka_Sachl.pdf
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti se jmenovacím řízením doc. RNDr. Pavla Matějíčka, Ph.D.
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti se jmenovacím řízením doc. RNDr. Pavla Matějíčka, Ph.D., na téma "Co-assembly approach in macromolecular chemistry", která se bude konat dne 20. 4. 2022 ve 14:00 hod., v posluchárně CH 3, PřF UK, Hlavova 8, Praha 2.
20220420_pozvanka_Matejicek.pdf
FOTKA AKTUALITA NA WEB.jpg
Reprezentační ples PřF UK - poslední možnost zakoupit si vstupenky
Srdečně zveme všechny tanečníky a milovníky plesové zábavy na reprezentační ples Přírodovědecké fakulty, který se letos koná v pátek 6. května 2022 od 20.00 na pražském Žofíně. Prodej vstupenek ve fakultních knihovnách končí ve čtvrtek 5.5., na Odboru vnějších vztahů pak v pátek 6. 5. ve 12.00.
PLES WEB OKENKO.jpg
Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty - prodej vstupenek zahájen
Srdečně zveme všechny tanečníky a milovníky plesové zábavy na reprezentační ples Přírodovědecké fakulty, který se letos koná v pátek 6. května 2022 od 20.00 na pražském Žofíně. Vstupenky budou v prodeji od pondělí 4.dubna na obvyklých distribučních místech.
Třídení odpadu na kolejích - dotazník
Celostátní finále Zeměpisné olympiády po dvou letech
Ve dnech 28. a 29. dubna 2022 proběhne po dvouleté covidové pauze v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově finále Zeměpisné olympiády. Úspěšní řešitelé krajských kol se utkají o postup do mezinárodních soutěží. Zároveň proběhne 6. ročník soutěže O nejlepší mapu na geografické téma.
logo ZO dlouhe - 123.jpg
QUO VADIS CHEMIE.jpg
Quo Vadis Chemie: Multinary Inorganic - Organic Hybrid Clusters: a Straight Forward Approach to Chemical Diversity
Srdečně zveme všechny zájemce na další z cyklu přednášek Quo vadis chemie, tentokrát na téma "Multinary Inorganic - Organic Hybrid Clusters: a Straight Forward Approach to Chemical Diversity". Přednáška prof. Stefanie Dehnen, Philipps, z Universität Marburg, proběhne v pondělí 25. dubna 2022 v 15. hod. v Posluchárně CH2, Hlavova 8, Praha 2.
okenko quo vadis.jpg
BIO CTVRTEK 0704.jpg
Biologické čtvrtky: Parental control of mate choice: The universality of parent-off spring conflict over mate choice
Další z cyklu Biologických čtvrtků bude na téma Parental control of mate choice: The universality of parent-off spring conflict over mate choice. Přednášku prof.Brama Buunka, z University of Groningen, se koná ve čtvrtek 7. dubna 2022 od 17.15 ve Viničné 7, Praha 1.
MATĚJIČEK.jpg
šachl.jpg
Pozvánka na 7. zasedání VRF 7.4.2022
Pozvánka na 7. zasedání VRF dne 7.4.2022.pdf
studenti AS.jpg
27. americký semestr právě probíhá
Od 28.3. - 1.6.2022 se koná již 27. tzv. Americký semestr – program vzájemné spolupráce mezi Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a jednou z nejprestižnějších amerických univerzit Dartmouth College (New Hampshire, USA).
Univerzita Karlova si připomněla 674. výročí svého založení. Ocenila i osobnosti naší fakulty
Univerzita Karlova si připomíná výročí 674 let od svého založení. Při příležitosti oslav tohoto výročí předala rektorka UK, profesorka Milena Králíčková, Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy a Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Významné vědecké osobnosti UK obdržely výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae. Oceněna byla i řada osobností naší fakulty.
bečvář.jpg
dzurova.jpg
kotora.jpg
konvalin.jpg
celkova.jpg
UKA.jpeg
Grantová výzva UKa!
Univerzita Karlova při příležitosti výročí svého založení vyhlásila 1. kolo interní grantové výzvy s názvem UKa!, kterou chce podpořit zajímavé studentské projekty. Granty mají za cíl propagovat UK, resp. tak motivovat ke studiu na UK. Přihlásit se mohou studenti UK libovolného programu a typu studia (Bc., Mgr., NMgr.) v prezenční formě. Uzávěrka přihlášek je do půlnoci 16. 5. 2022.
UKA.jpeg
sportovec.jpg
TOM STEPHAN.jpg
gemologicky seminar.jpg
Seminář: Occurrences & gemmological description of tourmaline and most important gemstone deposits of East Africa
SGA Student Chapter Praha zve všechny zájemce na gemologický seminář, zaměřený na mineralogii a ložiskovou geologii v rámci drahých kamenů. Seminář předního německého gemologa dr. Stephana proběhne v angličtině ve dnech 7. a 8. května 2022 na Albertově. Registrace do 17. dubna 2022.
Seminář: Occurrences & gemmological description of tourmaline and most important gemstone deposits of East Africa
SGA Student Chapter Praha zve všechny zájemce na gemologický seminář, zaměřený na mineralogii a ložiskovou geologii v rámci drahých kamenů. Seminář předního německého gemologa dr. Stephana proběhne v angličtině ve dnech 7. a 8. května 2022 na Albertově. Registrace do 17. dubna 2022.
tom stehhan.jpg
ANTALA.jpg
STRÁNSKÝ.jpg
Laureáty Ceny rektorky Univerzity Karlovy jsou i naši absolventi
Vlastenecký sál Karolina se v úterý 12. dubna stal místem předávání Cen rektorky Univerzity Karlovy pro nejlepší absolventy. Mezi ty patří i Cena prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského pro nejlepší absolventy přírodovědných programů, kterou získal Bc. Jakub Antala. Laureátem Ceny prof. Václava Příhody pro nejlepší absolventy učitelského studia se stal Mgr. Jaroslav Stránský. Gratulujeme!
PEČEŤ UK.jpg
Laureáty Ceny rektorky Univerzity Karlovy jsou i naši absolventi
Vlastenecký sál Karolina se v úterý 12. dubna stal místem předávání cen Univerzity Karlovy. Těmi jsou již tradičně Bolzanova cena a ceny udělované rektorkou UK. Mezi ty patří i Cena prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského pro nejlepší absolventy přírodovědných programů. Jejími laureáty jsou studenti naší fakulty. Gratulujeme!
Přednášky pro ukrajinské studenty v letním semestru 2022 - formulář
Formulář je určen pro akademické pracovníky, kteří nabízí své přednášky pro ukrajinské studenty ukrajinských univerzit. Výstup tohoto dotazníku je reakcí na výzvu Konference rektorů Ukrajiny, kteří oslovili evropské univerzity s tím, aby otevřely své přednášky i pro studenty, kteří nemohou studovat na svých univerzitách.
Obr 2b - jindrich_aa.jpg
Workshop pro žadatele o MSCA Postdoctoral Fellowships
Akce proběhne online 30. and 31. 5. 2022 v angličtině a je určena výzkumníkům, kteří budou podávat projektový návrh do aktuální výzvy s předpokládanou uzávěrkou 14. 9. 2022. Tyto granty financují postdoktorské stáže (1-2 roky) v jiné zemi, než kde výzkumník dosud pracoval nebo studoval. „Vstupenkou“ na workshop je předběžný abstrakt projektu a CV, které je třeba zaslat organizátorům nejpozději 19. 5. 2022.
KONVALINKA.jpg
Přednáška: Lesk a bída moderní vědy aneb Experti, kam se podíváš?
Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku prof. RNDr. Jana Konvalinky, CSc. " Lesk a bída moderní vědy aneb Experti, kam se podíváš?", která se koná v pondělí 25. 4. 2022 od 19:30 ve Velké aule FF UK a rovněž online. Přednášku pořádá FF UK v rámci projektu Neurazitelny.cz.
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů
I v letošním roce pořádá Univerzita Karlova Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Prostory pražského Karolina hostí obě akce v sobotu 23. dubna 2022 od 10.00 do 16.00 a vstup je zdarma. Návštěvníci z řad široké veřejnosti se seznámí se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání a dospělí i děti čeká bohatý doprovodný program včetně zajímavých přednášek a besed a výstava Grafika roku 2021. Významnou součástí programu jsou i Zlaté promoce, kterými si absolventi připomenou 50 let od svého absolutoria.
karolinum CŽV.jpg
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů
I v letošním roce pořádá Univerzita Karlova Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Prostory pražského Karolina hostí obě akce v sobotu 23.dubna 2022 od 10.00 do 16.00 a vstup je zdarma. Návštěvníci z řad široké veřejnosti se seznámí se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání a dospělí i děti čeká bohatý doprovodný program včetně zajímavých přednášek a besed a výstava Grafika roku 2021. Významnou součástí programu jsou i Zlaté promoce, kterými si absolventi připomenou 50 let od svého absolutoria.
MAPKA.jpg
KRYTY.jpg
Koncepce ochrany obyvatelstva - varování a ukrytí osob v případě nebezpečí
Dokument Koncepce ochrany obyvatelstva, níže v této aktualitě, je komplexní systém reakce na události a hrozby, a to bez ohledu na to, zda jsou vojenské nebo nevojenské povahy. Jedná se tedy i o činnosti, jež se řeší v době míru, ale i v případě války.
OCHRANA OBYVATEL LOGO.jpg
vykřičník.jpg
Za panenským baziliškem do Hondurasu
Je bazilišek Laemanctus julioi v přírodě asexuální? Jaký je původ v Evropě chované asexuální linie? Je asexuální linie mezidruhovým křížencem jako ostatní asexuální plazi? A z kolika genetických klonů jsou složeny případné divoké asexuální populace? To jsou otázky, na které se bude snažit odpovědět Expedice Neuron 2022, která míří do Hondurasu. Expedici Neuron 2022 do střední Ameriky povede prof. Lukáš Kratochvíl, vedoucí katedry ekologie PřF UK.
U0FVxNjp_400x400.jpg
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti s habilitačním řízením RNDr. Milady Teplé, Ph.D., na téma " Dynamická vizualizace ve výuce chemie a dalších přírodovědných předmětů"
Pozvánka na veřejnou přednášku v souvislosti s habilitačním řízením RNDr. Milady Teplé, Ph.D., na téma " Dynamická vizualizace ve výuce chemie a dalších přírodovědných předmětů", která se bude konat 10. 5. 2022 v 10:00 hod v posluchárně CH4 chemické sekce PřF UK, Hlavova 8, Praha 2.
IPSC-33-version1-multisport_info_pro_zamestnance_verze_pro_web.pdf

Akce dokumentů