E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHistoricky první ročník soutěže Science in Shorts zná své vítěze

Historicky první ročník soutěže Science in Shorts zná své vítěze. Je nám velkou ctí, že se jedním z nich stal Mgr. Pavel Doležal, Ph.D. z katedry parazitologie PřF UK a BIOCEV spolu se svými týmovými kolegy. Gratulujeme! Soutěž Science in Shorts, kterou uspořádaly Nature Awards a vydavatelství Springer Nature ve spolupráci s Merc KGaA, má za cíl poskytnout mladým vědcům novou platformu pro prezentaci své výzkumné činnosti co nejširšímu publiku, a to přístupnou, zábavnou a poutavou formou.

Science in Shorts, nová soutěž od Nature Awards a Springer Nature ve spolupráci s Merck KGaA (Darmstadt, Německo) vyhlásila své historicky první vítěze. Desítka nejlepších byla představena na konferenci Curious2022 - Future Insight™, z nich byl na základě hlasování veřejnosti vybrán "Curious2022 Favourite".

Každý z uchazečů vytvořil 60-ti sekundové video, které bylo prezentováno porotě složené z redaktorů, reportérů, filmařů, výzkumných pracovníků a specialistů na komunikaci z celého portfolia časopisu Nature. Z více než 100 přihlášených bylo vybráno deset finalistů, z nichž každý získal odměnu 5 000 eur a jejich videa měla premiéru na konferenci Curious2022 - Future Insight™

Vítězem veřejného hlasování - Curiouse 2022 Favourite" -  se stal Mgr. Pavel Doležal, Ph.D.  z katedry parazitologie PřF UK a BIOCEV. Ve  videu "Iron´s will" spolu se svými kolegy zkoumá, jak se železo v těle podílí na obrovském množství základních biologických procesů.

 

Videa všech finalistů byla zpřístupněna ke zhlédnutí na stránkách nature.com a YouTube

 

 

 

Publikováno: Čtvrtek 14.07.2022 13:20

Akce dokumentů