E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Vzdělávací akce jaro 2021

Centrum celoživotního vzdělávání UK a Ústřední knihovna UK si Vás dovolují pozvat na další sérii vzdělávacích akcí.

 

4.5. 2021 Autorské právo a e-learning
Autorské právo – základní otázky – užití oprávněné – smlouvy – zákonné licence – užití cizích děl při vlastní přednášce či jiné výuce – využití vlastní přednášky jinými – kolektivní správa práv ve vztahu k výuce – prezenční x distanční výuka – neoprávněné užití – legislativa – judikatura – diskuse nad aktuálními problémy.


18.5.2021 Jak oživit online kurz II

Online přednáška resp. webinář bude věnován didaktickým i technologickým možnostem jak udělat online vzdělávání atraktivnější a efektivnější. Dozvíte se jak kombinovat synchrónní a asynchrónní formy online vzdělávaní, jak zapojit online sociálni učení, jaké aplikace jsou k dispozici a jak to všechno zakomponovat do stávajících online kurzů.


18.5.2021 Krátké jméno naší země - podceńovaná součást modetní české státnosti
První odborná vzdělávací přednáška v rámci Odboru zahraničních vztahů RUK na téma mezinárodního označení našeho státu jako "Czechia". Pojem má stále mnoho odpůrců, kterým přijde umělý, vynucený a nesprávně zvolený - je tomu ovšem skutečně tak? Více vám sdělí Prof. RNDr. Petr Pavlínek, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty.


25.5., 27.5., 8.6. a 10.6.2021 Jak podporovat open science série školení pro technicko-administrativní pracovníky
Série přednášek věnovaných tématům open science z optiky administrativních pracovníků poskytujících metodickou a administrativní podporu v souvislosti s otevřeným přístupem k vědeckým informacím, respektive podporou vědy a výzkumu na UK. 


26.5. .2021 Seminář komunikace prostřednictvím sociálních sítí
Účastníci se dozvědí, co sociální sítě jsou a jak je mohou efektivně využívat pro prezentaci projektů a výsledků své práce. Probereme přínosy a rizika spojená s používáním sociálních sítí. Ukážeme si, jak nejlépe sestavit působivý obsah a také jak si připravit delší „kampaně“.


3.6.2021 Alternativní metriky a open peer-review
Pro českou vědecko-výzkumnou sféru jsou alternativní metriky (altmetrics) a open peer-review velkou neznámou. Dosud není přímo jasné, jak by měla probíhat jejich implementace například v otevřeném publikování nebo dokonce při hodnocení veřejného dopadu. Online přednáška se bude věnovat těmto souvislostem a základním nástrojům.


10.6.2021 Zajištění kvality otevřených vzdělávacích zdrojů pro vysokoškolské vzdělávání
Chcete se dozvědět více o otevřených zdrojích, které zejména po covidové pandemii přináší revoluci do světa digitálních technologií a studijních materiálů; o tom jak je využívat, rozpoznávat jejich kvalitu, popř. je rovnou vytvářet? Jaké jsou nejlepší otevřené učebnice na světě a kde je najdete? Proč se o Wikipedii zajímají i tajné služby a editují ji roboti? V rámci workshopu budou představeny a shrnuty hlavní metodické poznatky týkající se výzkumného projektu zaměřeného na otevřené vzdělávací zdroje. Po prezentaci a diskuzi si účastníci budou moci vyzkoušet také tvorbu vlastních OER (např. v rámci metodického portálu).


Úvod do systému pro prevenci plagiátorství na UK  - seminář bude vypsán v případě zájmu
Kurz se zaměřuje na problematiku využití systémů pro prevenci plagiátorství používaných na UK, konkrétně pak webové aplikace Turnitin a Thesis, resp. Odevzdej. Orientuje se na základní ovládání aplikací, jejichž prvotní nasazení do výuky je možné již po několika desítkách minut, ale pracuje také s pedagogickými aspekty hodnocení prací a dosavadními zkušenostmi s touto problematikou na Univerzitě Karlově. Součástí kurzu je i připomenutí práce s protokolem kontroly originality kvalifikační práce ukládaným do SIS, a to jak ze systému Theses, tak systému Turnitin. Prezentovány budou také výsledky komparace s dalšími dostupnými nástroji.


Turnitin v distančním vzdělávání - seminář bude vypsán v případě zájmu
Tato aplikace pro elektronické odevzdávání a hodnocení obsahu seminárních a závěrečných prací slouží na předních světových univerzitách k poskytování zpětné vazby studentům, výcviku akademického psaní a prevenci plagiátorství. Školení se zaměřuje na praktické aspekty používání aplikace v distančním vzdělávání a je určeno pro stávající uživatele Turnitinu a Moodle z řad akademických pracovníků, kteří se s aplikacemi již měli možnost dříve seznámit a znají jejich základní funkcionalitu a ovládání.


JAZYKOVÉ CENTRUM, FILOZOFICKÁ FAKULTA, UK

od 22.2.2021 Kurzy pro začátečníky

Francouzština A1 Ruština A1 - Kurzy vhodné pro úplné začátečníky.


od 22.2.2021 Kurzy pro falešné začátečníky a mírně pokročilé 
Angličtina A2, Němčina A1/2, Němčina A2, Francouzština A2, Rušitna A2, Spanělština A2


od 24.2.2021 Konverzační kurzy 
Angličtina, Ruština, Španělština


1.5. 2021 Specializované kurzy
Angličtina - Immersing in Thought; Angličtina - Vocabulary Development and Practice (C1)


21. - 23.5. 2021 Angličtina. Online workshop tvůrčího psaní. 
Kurz nabízený v rámci celoživotního vzdělávání je určen studentům, akademikům i veřejnosti s dobrou znalostí angličtiny (minimálně na úrovni B2). Cílem kurzu je rozvoj kompetence psaní v anglickém jazyce s důrazem na autorskou tvorbu, praktické používání slovní zásoby a praxi vlastního tvůrčího procesu.


Univerzitní centrum klinické farmacie pro specializační a kontinuální vzdělávání

21.5.2021 Přehled klinicky významných rizik u různých zástupců ze skupiny antidepresiv a principy individualizace lékových režimů při zohlednění individuální účinnosti, bezpečnosti a náladové efektivity léčby
Kurz se zaměří na rizika farmakoterapie (nežádoucí účinky, lékové interakce, relativní a absolutní kontraindikace), které je třeba respektovat při racionální volbě antidepresiv v individualizované léčbě u různých skupin nemocných s různým spektrem komorbidit a různými lékovými režimy. Budou shrnuty nejčastější klinicky významná rizika, monitorování účinnosti a rizik farmakoterapie, přístupy v individualizaci dávek a rozhodovací algoritmy pro záměnu lékových režimů při výskytu polékových reakcí.


3.5. - 7.5. 2021 EUROAGEISM H2020 project events, May 2021
The 3rd EUROAGEISM H2020 Training school (TS) will bring together Early Stage Researchers (ESRs), senior researchers, experts from different scientific and practical fields and policy makers from different policy organizations, namely the World Health Organisation, United Nations´ Economic Commission of Europe, Age platform Europe, Centre for Economic Analysis in Poland, European Centre for Social Welfare Policy and Research in Austria, National Institute of Health & Science on Ageing in Italy and Technology Centre of the Czech Academy of Science in the Czech Republic. Participants will discuss current issues related to ageing of the population in different parts of Europe and other countries, problems arising from demographic changes in the healthcare and socioeconomic areas and perspectives of ageing in Europe and other countries in future decades. They will discuss also future ways how to combat discrimination of older adults and ageist practices in different sectors and fields.


Podrobné informace o jednotlivých akcích a další nabídku najdete na webových stránkách Centra celoživotního vzdělávaní UK a Ústřední knihovny UK nebo taky ve vzdělávacím portálu UK.

Do vzdělávací aplikace je nutné přihlásit se univerzitním účtem ve tvaru číslo_osoby@cuni.cz (návod na přihlášení viz příloha). V případě, že budete přihlášení pod fakultním či jiným účtem, nebudete do aplikace přesměrovaní.


Publikováno: Středa 13.01.2021 15:50

Akce dokumentů