E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2019

O_parazitech_lidech215484.jpg
Jak kandidovat na mezinárodní vědecké kongresy?
Seminář je určen všem, kteří mají zájem podílet se na získání svého oborového kongresu do hlavního města Prahy a podílet se na přípravách kongresu jako lokální hostitel. Dozvíte se mimo jiné, kde a jak čerpat finanční podporu a jaké marketingové nástroje Prague Convention Bureau jsou vám k dispozici během kandidatury a samotného plánování kongresu a jaké jsou možnosti v poskytování finanční podpory kongresu nebo konference.
Děkanský sportovní den
Zveme všechny nadšené sportovce na Děkanský sportovní den, který se koná ve čtvrtek 18. dubna 2019. Míčové hry, fitness aktivity, plavecké sporty a mnohé další. V případě některých disciplín je registrace nutná.
DO OKENKA.jpg
PLAKAT JPG.jpg
28. ročník Nočního orientačního závodu smíšených dvojic
Nevíte co s načatým večerem? Pak přijďte bloudit potmě podle mapy. Již 28. ročník Nočního orientačního závodu smíšených dvojic se koná ve středu 17. dubna 2019. Přihlášky do 16.4. 2019 do 24:00.
NA WEB.jpg
Přednáška: Vývoj obchodních vztahů s Latinskou Amerikou z českého pohledu
Přednášku pronese Ing. Milan Harmáček, bývalý ředitel českých obchodních zastoupení v mnoha zemích Latinské Ameriky. Koná se 10.4. ve 14.50 v posluchárně Věž. Všichni zájemci jsou vítáni!
Zveme fakultní veřejnost.harmacek_oříz.jpg
Absolventi naší fakulty získali řadu Cen rektora
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ocenil nejlepší absolventy každoročně udělovanou prestižní Cenou rektora. Mezi laureáty jsou i studenti naší fakulty. Cenu prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského obdržela Bc. Adéla Kadlecová. Bolzanovu cenu získal RNDr. Vojtěch Kubelka, Ph.D. za disertační práci zabývající se ptáky bahňáky, Ph.D. Vojtěchu Kubelkovi byla zároveň udělena Mimořádná cena rektora, za výsledky v oblasti vědy. Cenu prof. PhDr. Václava Příhody získala Mgr. Kateřina Přibylová.
PECET UK.jpg
Workshop pro žadatele o ERC granty – registrace otevřena
Akce proběhne 20. – 21. 5. 2019 v Karolinu a je určena pro výzkumníky, kteří se plánují ucházet o grant European Research Council: ERC Starting grant v říjnu 2019 nebo o ERC Consolidator grant v únoru 2020. ERC granty jsou udělovány až na 5 let a financují riskantní výzkumné projekty směřující za hranice poznání v daném oboru.
Výstava Fenomén Felkl v médiích
Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships 2019
Byla otevřena výzva k předkládání projektů výzkumných postdoktorských stáží spojených s mezinárodní mobilitou: Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (MSCA-IF). Tyto granty jsou zajímavou příležitostí pro (budoucí) postdoky, ale také pro vedoucí výzkumných skupin, kteří si chtějí přivést výzkumníka ze zahraničí. Uzávěrka je 11. 9. 2019.
Změna přihlašování do eduroamu od 1.5.2019
Přednáška: Mapping the brain at cellular resolution: region and gender-specific difference
Přednáška česko-amerického neurologa Pavla Ostena proběhne posluchárně Fotochemie v úterý 16. dubna ve 13.10. Všichni zájemci jsou vítáni!
Pavel-Osten-2L6A0129_1.jpg
Přednáška: Mapping the brain at cellular resolution: region and gender-specific difference
Přednáška česko-amerického neurologa Pavla Ostena proběhne posluchárně Fotochemie v úterý 16. dubna ve 13.10. Všichni zájemci jsou vítáni!
CHE ARGENTINA.jpg
Přednáška "Che, Argentina!" ( O Argentině vážně i nevážně)
Přednáška Ing. Milana Froly (z Diplomatického protokolu MZV) se koná ve středu 17. 4. 2019 od 14.50 hod v posluchárně Věž. Všichni zájemci jsou srdečně vítání.
argentina web.jpg
felkl web.jpg
CHE ARGENTINA I.jpg
hrouda2.jpg
Kniha Rostliny naší přírody se stala knihou roku nakladatelství Academia
V pondělí byl v budově Akademie věd České republiky vyhlášen už 11. ročník Cen Nakladatelství Academia. Ceny jsou určeny pro knihy vydané na jednotlivých pracovištích AV ČR. Knihou roku se staly Rostliny naší přírody ilustrátorky Anny Skoumalové a autora Lubomíra Hroudy z katedry botaniky PřF UK. Gratulujeme!
rostliny.jpg
Ceny Živy za rok 2018
Ve středu 17. dubna 2019 byly vyhlášeny Ceny Živy za rok 2018, udílené v pěti kategoriích. Autoři vybraných článků si ocenění převzali v pražské vile Lanna za účasti čelních představitelů Akademie věd ČR, děkanů přírodovědeckých fakult Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity, zástupce Ministerstva životního prostředí, redakční rady Živy a dalších významných hostů. Zástupci naší fakulty byli oceněni v řadě kategorií. Gratulujeme!
živa malý.png
Zveme fakultní veřejnost.Opatrný2019.jpg
Přednáška: „Československo a Latinská Amerika po roce 1945“
Zveme fakultní veřejnost na přednášku prof. Josefa Opatrného, CSc., vedoucího Ústavu Iberoamerických studií FF UK Praha na téma „Československo a Latinská Amerika po roce 1945“. Přednáška bude proslovena v rámci semináře Latinská Amerika 24.4. v posluchárně Věž ve 14:50. Všichni zájemci jsou vítáni!
Zveme fakultní veřejnost.Opatrný2019_oříz.jpg
Z Albertova na Harvard
Doktorka Katarína Pšenáková je čerstvou absolventkou katedry fyzikální a makromolekulární chemie. Díky podpoře pro nadané studenty, mimo jiné i z Nadačního fondu PřF UK, nahlédla během svého doktorského studia do laboratoře National Institute of Health ve Washingtonu D.C. Její cesta na postdoktorskou stáž, na kterou nedávno nastoupila, vedla již na slavný Harvard.
krystal_vzor.jpg
harvard.jpg
harvard I.png
harvard II.jpg
harvard II.jpg
Workshop pro žadatele o MSCA Individual Fellowships
Akce proběhne 5. 6. 2019 v Technologickém centru AV ČR (Praha 6) a je určena pouze pro výzkumníky, kteří budou podávat projektový návrh do aktuální výzvy s uzávěrkou 11. 9. 2019 a jsou již domluveni s potenciální hostitelskou institucí. Tyto granty financují postdoktorské stáže (1-2 roky) v jiné zemi, než kde výzkumník dosud pracoval nebo studoval.
PAN DEKAN.jpg
BRIGADA I.jpg
BRIGADA IV.jpg
BRIGADA II.jpg
BRIGADA III.jpg
BRIGADA.jpg
VECIREK.jpg
Brigáda na stráních 2019
V sobotu 13. 4. proběhla pravidelná jarní brigáda na Albertovských stráních. Akce pořádaná Studentskou komorou akademického senátu se stala oblíbenou tradicí s cílem zušlechtění dané lokality a stmelování studentů a učitelů napříč obory. I když byla sobota nejchladnějším dnem za poslední dobu, na stráních se prostřídalo snad dosud největší množství brigádníků včetně pana děkana!
strane web.jpg
Fakultní seminář: Program H2020 – stáže pro postdoky
Seminář je určen pokročilým doktorandům, postdokům i vedoucím výzkumných týmů, kteří si chtějí přivést postdoky ze zahraničí. Zaměří se na granty Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship i další příležitosti. Akce proběhne 15. 5. 2019 v Knihovně chemie.
Rektorský sportovní den
Srdečně zveme všechny nadšence na Rektorský sportovní den, který se koná 14. května v Praze i Hradci Králové. V nabídce je pro vás připraveno 34 různých sportovních a pohybových aktivit. Novinkou letošního roku je hokej, studentský survival, frisbee, vyzkoušet si můžete i střelbu z laserových pušek. Sportu na UK zdar!
rektorský den.jpg
rektorsky den na web.jpg
Rektorský sportovní den
Srdečně zveme všechny nadšence na Rektorský sportovní den, který se koná 14. května v Praze i Hradci Králové. V nabídce je pro vás připraveno 34 různých sportovních a pohybových aktivit. Novinkou letošního roku je hokej, studentský survival, frisbee, vyzkoušet si můžete i střelbu z laserových pušek. Sportu na UK zdar!
via carolina web I.jpg
Veletrh Via Carolina 2019
Zajímají vás inovace, které vznikají na Univerzitě Karlově? Chcete se dozvědět, jaké služby UK nabízí aplikační sféře? Tak navštivte 2. ročník veletrhu inovací a služeb, který se koná ve čtvrtek 16.5. v prostoru Kina Dlabačov v Praze.
via carolina web.jpg
LOGO.png
foto stuchlik.jpg
Mezinárodní týden koučování 2019: přednáška a koučovací zóny
V rámci Mezinárodního týdne koučování 2019 Vám nabízíme ojedinělou příležitost navštívit zdarma koučovací zónu pod vedením profesionálních koučů, která pro Vás bude otevřena ve čtvrtek 16. května na půdě Přírodovědecké fakulty na Albertově. Nenechte si ujít ani zajímavou přednášku profesora Aleše Stuchlíka z Fyziologického ústavu AV ČR, která Vám představí základy koučovacího přístupu, klasické i nedávné poznatky neurovědy a styčné koncepty obou oborů. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Pro vstup do koučovací zóny je nutná registrace.
LOGO.png
den fascinace.jpg
Den fascinace rostlinami 2019
Vypravte se s námi do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka. Vědci vám ukáží, co, jak a také proč na rostlinách zkoumají. Těšíme se na vás v pátek 17. května od 9:30–16:30 v Botanické zahradě PřF UK. Vhodné pro školní skupiny, hlavně středoškolské, i pro individuální zájemce. Vstup je zdarma.
den fascinace.jpg
Bezplatné výtvarné kurzy pro studenty PřF UK
Možnost přihlášení na kurz kreslení a malování rostlin pod vedením zkušené výtvarnice Lucie Crocro v Botanické zahradě PřF UK.
[···]
Modrozelený svět hlubokomořských ryb
Obálku posledního vydání časopisu Science zdobí obrázek hlubokomořské ryby. Ilustrace se váže k článku, jehož hlavní (ko)autorkou je Zuzana Musilová z katedry zoologie naší fakulty. Studie se věnuje víceúrovňové analýze světločivných pigmentů ryb obývajících mořský mesopelagiál.
zuzmus_oříz.jpg
Cyklus přednášek k e-learningu
Centrum celoživotního vzdělávání a Ústřední knihovna Univerzity Karlovy pořádají v termínech 12. 6. a 19. 6 cyklus přednášek, které se zaměřují na tvorbu, realizaci a využití e-learningových kurzů. Cílem setkání je diskutovat aktuální trendy v oblasti didaktiky tvorby e-learningových materiálů, realizace e-learningových kurzů a využití e-learningu v různých typech vzdělávání.
Velký upgrade iFIS 12.-14. června 2019
Od středy 12.6. 16:00 hod. do pátku 14.6. 8:00 hod. proběhne odstávka systému iFIS.
UHLIK-1.jpg
UHLIK-2.jpg
Univerzita Karlova rozšiřuje seznam partnerských univerzit
Jednou z partnerských univerzit UK se na jaře t.r. stal i POSTECH, vůbec první univerzita v Jižní Korei orientovaná na výzkum. Během pouhých 32 let své existence dosáhla světové úrovně a ve své zemi se stala vlajkovou lodí, udávající směr akademické sféře.
POSTECH LOGO.jpg
Workshop pro žadatele o MSCA Individual Fellowships – připomenutí
Akce proběhne 5. 6. 2019 v Technologickém centru AV ČR (Praha 6) a je určena výzkumníkům, kteří budou podávat projektový návrh do aktuální výzvy s uzávěrkou 11. 9. 2019. Tyto granty financují postdoktorské stáže (1-2 roky) v jiné zemi, než kde výzkumník dosud pracoval nebo studoval. „Vstupenkou“ na workshop je předběžný abstrakt projektu a CV, které je třeba zaslat organizátorům nejpozději 15. 5. 2019.
Letní škola Advances in Drug Discovery
Po veleúspěšném ročníku 2018, který proběhl ve Weizmann Inst v Rehovotu, Israel se škola vrací do Prahy a proběhne 2. - 6. 9. na VŠCHT. Registrace je již spuštěna.
ARENTIN web.jpg
Výstava: Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou
Geografická sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Mapová sbírka a Knihovna geografie pořádají výstavu Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou. Výstavu můžete zhlédnout do 30.9.2019 na Albertově 6, Praha 2. Vstup volný.
arentin logo.jpg
TISKOVA ZPRAVA ARENTIN.docx
Den Afriky v Kampusu Hybernská
Sobota 25. května bude v Kampusu Hybernská patřit Africe. Čekají na vás přednášky, reportáže, diskuse, ukázky afrického jídla či hudby. To všechno v nízkoprahovém prostředí, které je vysloveně vstřícné k dětem. Vstup zdarma, všichni zájemci o nejrůznější aspekty africké problematiky jsou vítáni.
Den Afriky plakát_oříz.jpg
12. výzva POST-DOC
Fond post-doc umožňuje získat kvalitní zahraniční výzkumníky, absolventy PhD studia na pozice akademických pracovníků fakulty. Tito výzkumníci jsou řešiteli vybraného tématu a působí na fakultě po dobu maximálně 2 let.
Koliště Albertov je opět otevřeno
Přednášejte, prezentujte, vyprávějte!
SIEMENS.jpg
SIEMENS I.jpg
22. ročník Ceny Wernera von Siemense
Společnost Siemens odměňuje chytré mozky. Soutěž o nejlepší diplomové, disertační a vědecké práce. Mezi vítěze poputuje celkem 1 000 000 Kč. Za doporučení vítěze pak odměna 10 000 Kč. Přihlášení je snadné. Termín uzávěrky je 30. listopadu 2019.
logo siemens.jpg
22. ročník Ceny Wernera von Siemense
Společnost Siemens odměňuje chytré mozky. Soutěž o nejlepší diplomové, disertační a vědecké práce. Mezi vítěze poputuje celkem 1 000 000 Kč. Za doporučení vítěze pak odměna 10 000 Kč. Přihlášení je snadné. Termín uzávěrky je 30. listopadu 2019.
SIEMENS II.jpg
Křest knih Stanislava Komárka "Města a městečka 1+2 díl"
Města a městečka je název dvoudílných memoárů profesora Stanislava Komárka, jednoho ze spoluzakladatelů katedry filosofie a dějin přírodních věd. Slavnostní uvedení obou svazků proběhne v sídle nakladatele, v Literární kavárně Academia, Václavské náměstí 34, ve čtvrtek 30. května 2019 v 17.00. Všichni zájemci jsou vítáni!
Města a městečka_pozvánka_oříz.jpg
Křest knih Stanislava Komárka "Města a městečka 1+2 díl"
Města a městečka je název dvoudílných memoárů profesora Stanislava Komárka, jednoho ze spoluzakladatelů katedry filosofie a dějin přírodních věd. Slavnostní uvedení obou svazků proběhne v sídle nakladatele, v Literární kavárně Academia, Václavské náměstí 34, ve čtvrtek 30. května 2019 v 17.00. Všichni zájemci jsou vítáni!
Konference PTNCE 2019: call for papers
Konference "Humans in Evolutionary Perspective" proběhne ve dnech 24. - 27. 9. 2019 na naší fakultě. Pokud si myslíte, že máte k tématu co říci, můžete svůj příspěvek přihlásit do 21. 6. Odkaz na stránky konference a přihlašovací formulář naleznete po rozkliknutí aktuality.
Poster_PTNCE2_oříz.png
chlupáčovo muzeum.jpg
mineralogické muzeum 55.jpg
mapová sbírka 55.jpg
botanická zahrada 55.jpg
hrdličkovo muzeum 55.jpg
knihovna chemie 55.jpg

Akce dokumentů