E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2019

Aktuality
ERC Consolidator Grants 2019: připomenutí
Pokud plánujete podat přihlášku do této výzvy, kontaktujte prosím IHNED Oddělení projektového řízení (pokud jste tak již neučinili). ERC Consolidator Grants jsou určeny pro vědce 7-12 let po PhD, kteří zpravidla již mají zárodek vlastního výzkumného týmu, ale stále jej potřebují rozšířit a konsolidovat. Uzávěrka je již 7. 2. 2019.
logo malý.jpg
dod plakat.jpg
Den otevřených dveří 2019
V pátek a v sobotu 18. a 19. ledna 2019 proběhne na naší fakultě Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni zájemci o studium přírodních a společenských věd z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, nebo absolventů bakalářského studia.
OBRAZEK I.jpg
PELIKAN.jpg
KOBYLKA.jpg
CHEMIE I.jpg
GEOGRAFIE.jpg
Pr_kampan_FB_bannery_2_1200x628px_2.jpg
Pr_kampan_FB_bannery_2_1200x628px_4.jpg
Pr_kampan_FB_bannery_2_1200x628px_3.jpg
Pr_kampan_FB_bannery_2_1200x628px_5.jpg
Pr_kampan_FB_bannery_2_1200x628px_7.jpg
Významná publikace týmu Katalýza v organické syntéze
Časopis ACS Catalysis publikující původní práce v oblasti různých odvětví katalýzy (IF: 11.384) v loňském listopadovém čísle uveřejnil práci M. Kotory a spol. z katedry organické chemie, která se zabývá regioselektivní aktivací chemicky příbuzných vazeb C-C malých neaktivovaných molekul.
kotora-photo_0.jpg
Informace OPV - Ediční plán nakladatelství Karolinum 2019
Návrhy na zařazení publikace do edičního plánu na rok 2018 předkládejte do do 14. ledna 2019 na oddělení podpory vědy.
foton_ pozvanka.jpg
Nenechte si ujít projekci filmu Foton, vstup volný
V úterý 15. 1. v 18.00 proběhne v Národní technické knihovně (Ballingův sál v přízemí) projekce filmu Foton, které se zúčastní také docent Anton Markoš (povede diskusi po filmu). Vstup na obě akce je volný, film i diskuse probíhají v češtině (resp. film s českými titulky).
Česko-anglický slovníček pojmů v univerzitních předpisech byl zveřejněn
PLES FOTO WEB.jpg
Reprezentační ples fakulty je za dveřmi
V pátek 15. února 2019 můžeme všichni společně oslavit konec zkouškového období a přivítat nový semestr. I tentokrát Vás zveme na hudbu, tanec, zábavu, dobré jídlo i pití a v neposlední řadě i na setkání s kolegy a přáteli, to vše již tradičně v Kongresovém centru Praha. Vstupenky jsou stále v prodeji a budou k dostání i na místě v den konání plesu.
ples web.jpg
PLES FOTO WEB I.jpg
Slavnostní otevření laboratoře elektronové mikroskopie
Nová laboratoř elektronové mikroskopie s vysokým rozlišením (HR-TEM) je nyní součástí naší fakulty. V laboratoři byl právě instalován nejnovější mikroskop firmy JEOL JEM-NEOARM 200F s autoemisní katodou a vybavením pro měření v kryogenním módu pro nestabilní vzorky, které by v jiných strojích nevydržely ve svazku elektronů. Slavnostní otevření se koná v posluchárně CH3, v pondělí 14.1.2019 od 16:30 hodin.
cucam_logo.jpg
Slavnostní otevření laboratoře elektronové mikroskopie
Nová laboratoř elektronové mikroskopie s vysokým rozlišením (HR-TEM) je nyní součástí naší fakulty. V laboratoři byl právě instalován nejnovější mikroskop firmy JEOL JEM-NEOARM 200F s autoemisní katodou a vybavením pro měření v kryogenním módu pro nestabilní vzorky, které by v jiných strojích nevydržely ve svazku elektronů. Slavnostní otevření se koná v posluchárně CH3, v pondělí 14.1.2019 od 16:30 hodin.
MENTORINGOVÝ PROGRAM-001.jpg
Mentoringový program pro doktorandské studenty
Program je otevřen studentům ze všech oborů, primárně se soustředí na ženy, ale muži jsou vítáni také. Program je bezplatný a probíhá od ledna do března 2019. Uzávěrka přihlášek je 18.ledna 2019.
Konference Stopy cest
Výzkumné centrum historické geografie pořádá již 15. historickogeografickou konferenci, tentokrát s názvem Stopy cest. Půjde o pohled na cesty z hlediska jejich vnímání, výzkumu ve smyslu teoreticko-metodologickém, vymezování v prostoru, cest jako kontaktního a komunikačního prostředku, jejich odrazu v historických pramenech všech typů. Konference se uskuteční ve středu 23. ledna 2019 v Praze na Přírodovědecké fakultě UK (Albertov 6).
15. HG_logo na web_aktualita.jpg
logo vajíčkový den.jpg
reprodukcni .jpg
evolučni.jpg
NABÍDKA SPORTOVNÍCH AKTIVIT PRO ZAMĚSTNANCE
Katedra tělesné výchovy PřF nabízí všech zaměstnancům sportovní aktivity pro letní semestr 2019. Vybrané lekce jsou pro zaměstnance PřF zdarma, rozvrh jednotlivých cvičení je závislý na časových možnostech Sportovního centra a jiných sportovišť.
mikroskop II.JPG
mikroskop.JPG
Slavnostní otevření laboratoře elektronové mikroskopie v rámci centra pro cílenou syntézu a aplikaci perspektivních materiálů. Česká televize byla u toho.
Špičkový mikroskop schopný pozorovat ve vzorcích uspořádání jednotlivých atomů nově slouží vědcům z Přírodovědecké fakulty UK. V laboratoři byl právě instalován nejnovější mikroskop firmy JEOL JEM-NEOARM 200F s autoemisní katodou a vybavením pro měření v kryogenním módu pro nestabilní vzorky, které by v jiných strojích nevydržely ve svazku elektronů. Zajímavou reportáž ze slavnostního otevření odvysílala Česká televize.
mikroskop na web.jpg
NM_lidove_noviny_20190116_4.pdf
čejka tv.jpg
michal mazur.jpg
advances.jpg
Letní škola : Advances in Drug Discovery 2019
Letní škola : Advances in Drug Discovery 2019. Po veleúspěšném ročníku 2018, který proběhl ve Weizmann Inst v Rehovotu, Israel se škola vrací do Prahy a proběhne 2. - 6. 9. na VŠCHT. Registrace je již spuštěna.
Software MATLAB - informace o univerzitní licenci
Univerzita Karlova se stala vlastníkem Total Academic Headcount (TAH) licence pro software MATLAB, Simulink a další doplňkové produkty.
logo web.jpg
logo nicolet I.jpg
CGS.jpg
metropolitní plan.jpg
Diskuse: Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Prahy
Pražská středočeská pobočka ČGS vás srdečně zve na otevřenou diskusi na téma Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Praha - metodika přípravy, hlavní teze řešení, současný stav přípravy a projednání. Pozvání na diskuzi, která se koná ve čtvrtek 7. 2. 2019 od 15.00 do 18.00 hod na Albertově, přijal dr. Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje.
CGS.jpg
Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Prahy
Pražská středočeská pobočka ČGS vás srdečně zve na otevřenou diskusi na téma Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Praha - metodika přípravy, hlavní teze řešení, současný stav přípravy a projednání. Pozvání na diskuzi, která se koná ve čtvrtek 7.2.2019 od 15.00 do 18.00 hod na Albertově, přijal dr.Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje.
foto KD.jpg
foto KD na web.jpg
Kariérní den PřF UK 2019 se blíží
Chcete si zmapovat své budoucí možnosti na trhu práce a již během studia se potkat s potenciálními zaměstnavateli? Sháníte stáž nebo zajímavou brigádu? Nebo již pracujete, ale poohlížíte se po nějaké změně? Právě pro vás pořádáme 13. března na Albertově Kariérní den.
mini KD na web.jpg
Jak se změnil evropský automobilový průmysl od roku 2005?
Prof. Petr Pavlínek z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje analyzoval změny v evropském automobilovém průmyslu mezi lety 2005 a 2016. Analýza vycházela z databáze 2124 restrukturalizací velkých podniků automobilového průmyslu ve členských zemích Evropské unie a v Norsku.
Petr_Pavlinek.png
První číslo Geografických rozhledů roku 2019 s tématem Země v pohybu
První číslo Geografických rozhledů roku 2019 se věnuje pohybu Země jako vesmírného tělesa, ale i pohybům, které se odehrávají na Zemi a nad ní. V neustálém pohybu je také atmosféra, proto vysvětlujeme fyzikální principy nejvýraznějších projevů pohybu vzdušných mas, větrných bouří.
gr oříz.jpg
ŠKOLENÍ NA WEB.jpg
ŠKOLENÍ NA WEB I.jpg
Kurzy technické podpory pro tvůrce e-learningových materiálů
Ústřední knihovna UK pro vás pořádá cyklus deseti setkání (s týdenním intervalem), která začnou 6.3.2019. Část kurzů lze absolvovat online. Naučíme Vás pracovat se systémem Moodle, tvořit a vyhodnocovat testy, základy práce s Wikisystémy, jak připravit webinář v Adobe Connect, používat Streamservery pro výuková videa a mnohem více.
Přednáška: Model-free Methods for Inferring Networks in Molecular Biological Systems
Prof. Mingzhou (Joe) Song, Department of Computer Science, New Mexico State University, U.S.A. se věnuje aplikacím výpočetních metod na molekulární biologické systémy. Jeho "Inaugural lecture of Fulbright scholar" proběhne v posluchárně B3 v budově Viničná 7 od 9.00.
people-joe-song.jpg
Přednáška: Model-free Methods for Inferring Networks in Molecular Biological Systems
Prof. Mingzhou (Joe) Song, Department of Computer Science, New Mexico State University, U.S.A. se věnuje aplikacím výpočetních metod na molekulární biologické systémy. Jeho "Inaugural lecture of Fulbright scholar" proběhne v posluchárně B3 v budově Viničná 7 od 9.00.
kurs-1.jpg
Česko-německý jazykový kurs v červenci 2019
Kurs se odehrává v přírodním prostředí Krušných hor. Jeho náplní jsou dopolední vyučovací hodiny s rodilými lektorkami, odpoledními tandemovými projekty v malých skupinkách, ale i výlety. Přihlášky do 10.6.2019.
ČMES.jpg
Elektronický meteorologický slovník byl zásadně inovován
Česká meteorologická společnost (ČMeS) publikovala na webu zásadně inovovanou verzi výkladového a terminologického slovníku. Najdete v něm vysvětlení téměř 4500 odborných termínů z meteorologie, klimatologie a příbuzných oborů.
ČMES LOGO.jpg
REPRODUKČNÍ A VÝVOJOVÁ BIOLOGIE.jpg
EVOLUČNÍ BIOLOGIE.jpg
Nově akreditované magisterské studijní programy na biologické sekci
Počínaje školním rokem 2019-2020 jsou otevřeny dva nově akreditované biologické programy: Reprodukční a vývojová biologie a Evoluční biologie. Na oba programy je možné podávat přihlášku do 28.2.
logo ZNAK FAKULTY.jpg
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg
Nově akreditované magisterské studijní programy na biologické sekci
Počínaje školním rokem 2019-2020 jsou otevřeny dva nově akreditované biologické programy: Reprodukční a vývojová biologie a Evoluční biologie. Na oba programy je možné podávat přihlášku do 28.2.
Nepřehlédněte soutěž FameLab 2019
Soutěž FameLab se snaží objevit nové vědce, kteří dokáží ostatní lidi přimět k tomu, aby vnímali svět z jiné perspektivy. Dokážete vysvětlit matematické nebo technické téma během pouhých tří minut? A to pouze s pomůckami, které jste schopni si sami přinést? Pak je tato soutěž právě pro Vás. Registrujte se do 28. února 2019.
FAME LABE.jpg
fame lab na web.jpg
Nepřehlédněte soutěž FameLab 2019
Soutěž FameLab se snaží objevit nové vědce, kteří dokáží ostatní lidi přimět k tomu, aby vnímali svět z jiné perspektivy...Dokážete vysvětlit matematické nebo technické téma během pouhých tří minut? A to pouze s pomůckami, které jste schopni si sami přinést? Pak je tato soutěž právě pro Vás. Registrujte se do 28.února 2019.
4EU+: univerzitní minigranty na projekty mezinárodni spolupráce
Podpořeny budou projekty zaměřené na výzkum a „research-based education“. Žadatel musí být z Univerzity Karlovy, dále musí být zapojeni partneři z minimálně 2 dalších 4EU+ univerzit (Heidelberg, Sorbonne, Warsaw, Milano, Copenhagen). Jedná se o „seed money“, které umožní ucházet se o další finance například z Erasmu+ nebo Horizontu 2020. Uzávěrka je 31. 3. 2019.
International dinner v menze Albertov
Chcete se seznámit s kolegy, s nimiž se můžete na naší fakultě setkat v rámci Erasmu? Nebo si popovídat s našinci, kteří na Erasmus již vycestovali a mohou posloužit cennými radami? Zastavte se příští středu večer "International dinner" v albertovské menze!
Odstávka iFIS a instalace nového klienta pro iFIS
V rámci údržby aplikačního serveru iFIS od 14.2. (čt) od 19:30 do 15.2. (pá) 7:00 proběhne instalace nového klienta iFIS 2018. Jde o zvýšení bezpečnosti při přihlašování.
PrFUK_Znak_CMYK_CERVENA.png
PROGRAM NA WEB.jpg
PrFUK_Znak_CMYK_CERVENA.png
Anketa Studentský velemlok zná své vítěze
Studentský velemlok je cenou pro nejlepší pedagogy naší fakulty. Za školní rok 2017/2018 byli na reprezentačním plese oceněni pedagogové všech sekcí. Letos poprvé byla udělena i Speciální cena SKAS za mimosekční předmět. Všem oceněným pedagogům gratulujeme!
PrFUK_Znak_CMYK_CERVENA.png
Termín pro podání přihlášek do navazujícího magisterského studia je 28. 2.
Chcete-li pokračovat na naší fakultě i v navazujícím magisterském studiu, nezapomeňte si včas podat přihlášku! Nejzazší termín pro podání je 28. února!
Nové aplikace provedou uchazeče přijímacím řízením
Termín pro podání přihlášek ke studiu na naší fakultě pro bakalářské i magisterské obory je již 28. února! Přijímacím řízením provedou uchazeče nové aplikace pro mobilní telefony. Nyní jsou dostupné pro jak pro systém Android, tak pro platformu iOS. Uchazečům je určen i plně responzivní web Přírodovědcem.cz.
apple aplikace_oříz.png
Časopis AUC Geographica na WoS
Náš univerzitní časopis AUC Geographica (Acta Universitatis Carolinae, Geographica), byl nově zařazen do Emerging Sources Citation Index pro výpočet IF. Všechna čísla počínaje 1/2017 jsou tedy již evidována na WoS. Redakční rada děkuje všem přispěvatelům a těm, kteří časopis v minulých letech v jeho rozvoji podporovali.
auc.jpg
pečetidlo.jpg
Informační týden Univerzity Karlovy
Termín podání přihlášek na Univerzitu Karlovu je za dveřmi a UK proto pro všechny nerozhodnuté zájemce připravila Informační týden, který se uskuteční od 20. do 28. února. V průběhu Informačního týdne získají zájemci o studium aktuální informace o přijímacím řízení na všech 17 fakult UK.
pečet UK.jpg
Informační týden Univerzity Karlovy
Termín podání přihlášek na Univerzitu Karlovu je za dveřmi a UK proto pro všechny nerozhodnuté zájemce připravila Informační týden, který se uskuteční od 20. do 28. února. V průběhu Informačního týdne získají zájemci o studium aktuální informace o přijímacím řízení na všech 17 fakult UK.
​Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o. a Československá mikroskopická společnost: možnosti získání stipendia
​Stipendium mohou získat vědečtí pracovníci nebo PhD. studenti do 30 let včetně, kteří pro svůj výzkum používají elektronovou / iontovou mikroskopii, nebo přímo využívají výsledků získaných elektronovou mikroskopií, XPS, μCT a nanoCT. Stipendium je dvouleté s částkou 100 tis. Kč na jeden rok.

Akce dokumentů