E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníListopadové Dny geografie na Albertově

Na pražském Albertově probíhá v týdnu 19. - 23. listopadu již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.
Čas 19.10.2018   09:00
23.10.2018   17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

 

Kromě mnoha zajímavých přednášek na aktuální témata (např. Využití dronů v geografickém výzkumu, Vodní stres ve světě a v Česku nebo Zdraví, výživa rozvojové země), přijďte navštívit workshopy (seznámíte se např. se základy tvorby vlastního rodokmenu nebo s praktickými ukázkami tvorby 3D modelů na příkladu rekonstrukce historických objektů v software SketchUp, Lumion, AutoCAD, Gimp a iMovie), promítání filmu A Plastic Ocean s diskuzí, soutěže, hry (Politická geografie hrou) – často s využitím virtuálního prostoru, GIS, navigace v terénu apod. Vyzkoušet si můžete geocashing, kdy probádáte okolí Albertova s GPS. Po celou dobu trvání Dnů geografie na Albertově můžete navštívit výstavy, které budou instalovány hned tři: Svět geografie, Svět očima geografů a výstava Mikuláš Klaudyán ‒ první mapa Čech 1518, která oslavuje pětisetleté výročí této historické mapy Čech. Proběhne i tzv. Den zdraví, jehož cílem je podpořit zdravý životní styl, zvýšit zdravotní gramotnost a informovat účastníky akce o tom, jak správně pečovat o své zdraví a jak předcházet zdravotním potížím.

Vítáni jsou všichni zájemci o geografická a demografická témata, především pak učitelé středních i základních škol se svými třídami.

Těšíme se, že se uvidíme v listopadu na Albertově!

Za organizátory Jakub Jelen a Miroslav Šifta


Více informací i jednotlivých akcích konaných v rámci Dnů geografie naleznete na:

www.dnygeografie.cz

Detailní program v PDF i další informace nalezte zde:

https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2018

Sledujte i Facebook Geografie nás baví a událost Dny geografie na Albertově:

https://www.facebook.com/geografienasbavi.cz/


 

Publikováno: Pátek 26.10.2018 11:40

Akce dokumentů