E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníTISKOVÁ KONFERENCE „Silent Forest – Asian Songbirds Crisis“

Ředitel Zoo Liberec David Nejedlo, prezident kampaně Tomáš Ouhel a velvyslanec Indonéské republiky v Praze Aulia Aman Rachman zvou všechny zájemce na tiskovou konferenci, která se bude konat 2.10. 2017 v 10:00 ve skleníku Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty. Vstup volný.
Čas 02.10.2017
od 10:00 do 11:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Česká republika poprvé v historii stojí v čele nové a zároveň jedné z největších ochranářských kampaní asociace EAZA. Tato kampaň s názvem Silent Forest - Asian Songbird Crisis je zaměřená na ochranu ohrožených pěvců v Jihovýchodní Asii. 

Kampaň má za cíl upozornit na současný masivní úbytek a vymírání ptačích druhů v tropických deštných lesích v jihovýchodní Asii, které je vedle degradace a ztráty jejich přirozeného prostředí způsobeno jejich nadměrným lovem. Některé druhy pěvců jsou pro výjimečné a líbivé zbarvení nebo zpěv v masivních počtech odchytávány z lesů a prodávány na trzích. Mnohdy jde o ilegální obchod s chráněnými a kriticky ohroženými druhy. Kvůli silně zažité tradici končí odchycení ptáci v klecích jak pro okrasu, tak pro využívání v pěveckých soutěžích. Pěvci se tak staly předmětem velmi výnosného obchodu, což má za následek nekotrolovaný úbytek ptačích druhů. A krize se stále prohlubuje.


Svou účast na tiskové konferenci přislíbil rovněž známý umělec a čerstvý držitel cen Anděl Thom Artway, který se stal mediální tváří celé kampaně. Píseň High above the trees, kterou speciálně pro ni složil, bude autorem na tiskové konferenci poprvé veřejně představena.


Kontaktní osoba:  
Ing. Ladislav Pavlata
ředitel Botanické zahrady PřF UK
email: ladislav.pavlata@natur.cuni.cz
tel: 221951879

 

Publikováno: Středa 27.09.2017 10:25

Akce dokumentů