E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPozvánka na KTT workshop s Alanem Kennedym - již tento pátek!

Již tento pátek 15. září proběhne na naší fakultě odborný workshop zaměřený na praktické otázky spojené s transferem technologií a uplatnění vědeckých výstupů v praxi. Jde o akci specificky zacílenou na výzkumníky z oblasti life sciences. Zveme tedy především vědecké pracovníky naší fakulty, ale i zainteresované doktorandy.
Čas 15.09.2017
od 09:00 do 15:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Workshop povede dr. Alan Kennedy, britský konzultant Centra pro přenos poznatků a technologií UK. Alan je sám původem vědec, vyvinul např. elektrochemické senzory dodnes využívané v anesteziologii a pomohl ke komercializaci dalším moderním medicínským aplikacím (více např. zde). Součástí programu bude tedy mnoho konkrétních příkladů z praxe.

Alan v současné době mj. jiné spolupracuje s Centrem pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy v rámci evropského projektu PROGRESS-TT, který má za cíl napomáhat uplatnění aplikačního potenciálu nových nápadů z celé Evropy do praxe (http://www.progresstt.eu).

TÉMA

Budou diskutována základní pravidla fungování transferu technologií v kontextu life-sciences, související praktické otázky ochrany duševního vlastnictví, hodnocení komercializačního potenciálu inovačního výzkumu a postupy, jak reálně vědecký výsledek uvést do praxe. Vše bude doplněno konkrétními případy z praxe a zároveň bude dostatek prostoru na konzultaci Vašich dotazů. Pracovním jazykem bude angličtina.

KDY

Pátek 15. 9. 2017 9-15 hodin s pauzou na občerstvení (zajištěno na místě).

KDE

Oranžová posluchárna č. dv. 312 v 3. patře Viničné 7. 

REGISTRACE

Maximální kapacita je 20 míst, pokud bude zájem větší, budou mít přednost dříve přihlášení. Svůj zájem prosím vyjádřete v registračním dotazníku zde do 13. 9. 2017. Podrobnější informace o programu najdete zde.

Publikováno: Úterý 12.09.2017 17:05

Akce dokumentů