E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníLetošní ročník Dne fascinace rostlinami na PřF UK byl velmi úspěšný

Pro návštěvníky byly připraveny tři prohlídky - skleník Botanické zahrady, pokusný skleník Katedry experimentální biologie rostlin a prohlídka s výkladem u konfokálních mikroskopů (pod názvem Pestrý vesmír svítících rostlin). Na akci se již předem přihlásilo několik škol, a to celkem šest gymnázií (například Gymnázium PORG či Duhovka), jedna odborná střední škola (Střední škola zemědělská Poděbrady) a čtyři školy základní.

 

 

Dále bylo připraveno osm externích expozic - Rostlinné modelky prezentující modelové rostliny, Zahrada jinýma očima ukazující odolnost rostlin, Honba za klenoty mikrosvěta o užitečnosti řas a sinic, Pozůstatky rostlin - klíč k odhalení minulosti, Jak ochočit rostlinu o pěstování rostlin v umělých podmínkách, Jak přizpůsobit rostlinu k obrazu svému představující roubování, stanoviště Manipulujeme, manipulujeme, manipulujeme prezentující genetické manipulování rostlin a konečně stanoviště o Všudypřítomné mykorhize.

 

Den fascinace rostlinami v Botanické zahradě PřF UK. Foto: Roman Skokan

Na akci Den fascinace rostlinami se již předem přihlásilo několik škol, a to celkem šest gymnázií (například Gymnázium PORG či Duhovka), jedna odborná střední škola (Střední škola zemědělská Poděbrady) a čtyři školy základní. Velmi dobrou zprávou je, že se nejednalo pouze o pražské školy, ale i o školy ze Středočeského, Plzeňského a Královehradeckého kraje - například Kladno, Benešov, Chlumec nad Cidlinou, Žatec či Klatovy. Celkem akci navštívilo 240 předem registrovaných žáků a studentů. Mimo tyto zájemce pak do Botanické zahrady Univerzity Karlovy zavítala i široká veřejnost či skupiny školáků z nedalekého okolí. Z hlediska návštěvnosti tedy Den fascinace rostlinami slavil úspěch.

 

Den fascinace rostlinami v Botanické zahradě PřF UK. Foto: Roman Skokan

 

O akci projevila zájem i média. TV Barrandov vyslala na místo svůj štáb, který na akci strávil několik hodin, reportáž pak dostala prostor v hlavním vysílacím čase ve večerních zprávách této televize (http://www.barrandov.tv/video/97921-nase-zpravy-18-5-2017, reportáž začíná v čase 11:25). O akci Den fascinace rostlinami tedy bylo rozšířeno povědomí i na opravdu nezaujatou veřejnost.


Fotogalerii z akce naleznete ZDE


 

    

 

Publikováno: Úterý 30.05.2017 12:55

Akce dokumentů