E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2017

AGENDA KTT RESEARCHERS WORKSHOP 15 SEPT 2017.pdf
Pozvánka na KTT workshop s Alanem Kennedym - již tento pátek!
Již tento pátek 15. září proběhne na naší fakultě odborný workshop zaměřený na praktické otázky spojené s transferem technologií a uplatnění vědeckých výstupů v praxi. Jde o akci specificky zacílenou na výzkumníky z oblasti life sciences. Zveme tedy především vědecké pracovníky naší fakulty, ale i zainteresované doktorandy.
workshop-745010_960_720.jpg
Leták_Web_Efektivní studium - podzim 2017 - web-001.jpg
Semináře efektivní studium
Jak studovat efektivně? Mnoho cenných rad přinese cyklus seminářů, který IPSC pořádá na podzim roku 2017. Ocení jej studenti prvních i vyšších ročníku – zjistí například, jak zvládnout náročné zkouškové období.
Vědci našli na Chebsku nový pramen s radonem
Viktor Goliáš z Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů naší fakulty je známým "lovcem" radioaktivních pramenů. Ten, který objevili na Chebsku, by se mohl stát základem pro nové radonové lázně. Reportáž přinesla Česká televize.
wiki.jpg
brouk.jpg
Hrdličkovo muzeum slaví 80. výročí otevření pro veřejnost
K příležitosti tohoto výročí jsme pro Vás připravili speciální komentovanou prohlídku, která se bude konat ve středu 27.9. v 17:00. Prohlídka bude tematicky zaměřená na historii muzea a jeho sbírek.
OBR_HMČ.jpg
Článek týmu prof. Martina Kotory na obálce časopisu "Organic and Biomolecular Chemistry"
Spirobifluoreny jsou jednou ze skupin organických sloučenin, které jsou vhodnými kandidáty na přípravu organických diod emitujících světlo (anglicky OLED). Publikace popisuje jednak vývoj nové metody pro přípravu selektivně substituovaných spirobifluorenů, jednak se zabývá vlivem elektronických efektů substituentů na jejich fotofyzikální vlastnosti. Podrobná znalost působení elektronických efektů tak může sloužit pro návrh nových sloučenin s plánovanými vlastnostmi.
2017-OBC-6857-Kotora-A-cover_page (1).jpg
SolveIt-2017-A5.jpg
Solve It!
Další ročník dnes již tradiční dvoukolové studentské soutěže Solve It! je tady. Přihlašte se a získejte jedinečnou šanci poznat prostředí společnosti McKinsey a vyřešit reálný byznysový problém pro reálného klienta z oblasti sociálního podnikání. Navíc můžete vyhrát letenky dle vlastního výběru!
PTAK SKLENIK.jpg
PTAK SKLENIK.jpg
TISKOVÁ KONFERENCE „Silent Forest – Asian Songbirds Crisis“
Ředitel Zoo Liberec David Nejedlo, prezident kampaně Tomáš Ouhel a velvyslanec Indonéské republiky v Praze Aulia Aman Rachman zvou všechny zájemce na tiskovou konferenci, která se bude konat 2.10. 2017 v 10:00 ve skleníku Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty. Vstup volný.
PTAK SKLENIK.jpg
KINOLAB v akademickém roce 2017/2018: snímek POHYBY
Letošní filmově-diskuzní cyklus pořádaný platformou KINOLAB nese název ZPÁTKY DO BUDOUCNOSTI. Prvním promítaným snímkem budou POHYBY, které v roce 2016 získaly zvláštní cenu poroty na festivalu AFO. Film bude promítán ve Velké geologické posluchárně ve středu 11.10. v 19.00.
Hrdličkovo muzeum člověka: výstava ANATOM
Výstava ANATOM je v pořadí druhou instalací z cyklu site-specifických temporálních výstav, které jsou navrženy pro historickou expozici antropologických sbírek HMČ. Velká část tvorby sochařky Moniky Horčicové je inspirována lidským tělem. Pomocí 3D tisku vytváří lidské kosti, z kterých sestavuje struktury, často s motivem opakování. Autorka je absolventkou Fakulty výtvarných umění v Brně. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 11. 10. v 16:30.
monika-horcicova-wheel-of-life-designboom02 (1).jpg
Hokejový zápas: Masaryčka vs. Karlovka v DRFG Areně
Masarykova univerzita, jakožto úřadující akademický mistr ČR v hokeji, změří síly s Univerzitou Karlovou, která je neohroženým vládcem mezinárodní univerzitní ligy EUHL. Zápas vypukne v DRFG Areně (hala Rondo) ve čtvrtek 26. října v 19:00! Těšit se můžete na legendární průvod na stadión před zápasem, soutěže mezi třetinami a rivalitu obou týmů!
hokej.jpg
IPSC.jpg
kinolab_fb_cover_2017_pfuk_01.jpg
Military and Postmilitary Landscapes.jpg
LOGO.jpg
LOGO.jpg
gr2701_obalka.jpg
Vychází první číslo již 27. ročníku Geografických rozhledů s tématem Voda – strategická surovina
Právě strategický význam vody a možný nástup globální krize plynoucí z jejího nedostatku v úvodu hodnotí nejvýznamnější český hydrolog prof. Bohumír Janský. Nově se objevuje stránka se zajímavými rubrikami Geografický kalendář, Geografové čtou a Geografie online. Nejviditelnější změnou je však vzhled časopisu, vracející se novou grafikou, logem a kompozicí obálky ke svým kořenům. Přebudována a zjednodušena je také obsahová struktura.
logo gr.jpg
LOGO.jpg
Mezinárodní konference Military and Postmilitary Landscapes
Výzkumné centrum historické geografie Vás zve na mezinárodní konferenci Military and Postmilitary Landscapes, která se uskuteční v návaznosti na Středoevropskou konferenci historických geografů. Konference se bude konat v budově Albertov 6 ve dnech 14. – 15. února 2018.
LOGO.jpg
Svět vědy na Wikipedii - výzva pro PřF UK
Wikimedia Česká republika ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy představuje akademické sféře možnost zapojit se do budování kvalitního, volně dostupného zdroje informací pro každého volným sdílením médií z vědeckého prostředí. Více se dozvíte po rozkliknutí aktuality.
logo_wiki.jpg
rosnatka.jpg
Termín uzávěrky soutěže Věda je krásná byl prodloužen do 5.11. (23:59)!
Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát těšíme na vaše fotografie či jiné dílo s přírodovědeckou tematikou, která se dotýká některé z vyhlášených kategorií.
[···]
SPORTOVNÍ DEN.jpg
Nenechte si ujít XII. Geografický sportovní den
Katedra tělesné výchovy zve 19.10. všechny sportovce na XII. Geografický sportovní den. Přijďte si zasportovat a odpoledne také posedět na albertovských kurtech.
geograficky den.jpg
Nový znak fakulty
Fakulta vstupuje do nového akademického roku s novým znakem, který vznikl na základě diskuse a hlasování celofakultní veřejnosti. Nový znak fakulty v podobě stromu a knihy tak nově zdobí záhlaví webu fakulty, zároveň je připravený pro široké užívání fakultní veřejností.
logo k logu.jpg
Nenechte si ujít konferenci "Good Practice in Science Education - Supporting Talented Students"
Přírodovědecká fakulta bude hostit mezinárodní setkání lidí, kteří se zajímají o specifika vzdělávání talentovaných studentů v přírodovědných oborech. Setkání proběhne 20. 10. 2017 od 14.00 ve Viničné 7, Praha 2.
0001.jpg
0002.jpg
logo.jpg
epidemiologie.jpg
vestec.jpg
Odborný konzultační den – papillomaviry a polyomaviry
Společnost pro epidemiologii a mikrobiologii ČLS JEP pod záštitou NRL, Ústavu hematologie a krevní transfuze a Katedry genetiky a mikrobiologie PřF UK zve všechny zájemce na odborný konzultační den, který se koná 12.12.2017, v kinosále centra Biocev ve Vestci u Prahy. Pro zaměstnance ÚHKT a Katedry genetiky a mikrobiologie je vstup volný. Registrujte se do 6. 12. 2017.
epidemiologie.jpg
historický atlas I.jpg
Nepřehlédněte první dílo, detailně mapující téměř stoletý vývoj obyvatelstva na českém území.
V co věřili, koho volili? Jak souvisí míra nezaměstnanosti s vysídlením Sudet? I to ukazují mapy Historického atlasu obyvatelstva českých zemí, prvního díla hodnotícího prostorové aspekty téměř stoletého vývoje obyvatelstva na dnešním území Česka. Zajímavý rozhovor s autorem, docentem Martinem Ouředníčkem, opublikoval časopis iForum.
historický atlas.jpg
IMG_1903.jpg
IMG_1893.jpg
PR¦îF_znak_PR¦îF_red_RGB_pos_cz.jpg
PR¦îF_znak_UK-PR¦îF_RGB_pos_cz.jpg
PR-iF_znak_UK_RGB_pos_cz.jpg
jeden den.jpg
jedna planeta.jpg
nekonecny zazrak.jpg
Earth: Den na zázračné planetě. Nejambicióznější film o přírodě všech dob míří do českých kin.
Ve čtvrtek 26. října vstoupí do českých kin nejambicióznější film o přírodě všech dob Earth: Den na zázračné planetě. Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců populárního seriálu Zázračná planeta a filmu Earth z roku 2007, využívá nejmodernější technologie natáčení a možnosti velkého plátna ke zprostředkování fascinujících emotivních příběhů, které se odehrávají na nejrůznějších místech Země během jediného dne.
panda.jpg
znak cerny.jpg
znak cerveny.jpg
PrF_Prirucka-2017_210x280mm.pdf
DSC_8036.jpg
pruvodce.jpg
DSC_8036.jpg
DSC_8036.jpg
Výzkumníci z geologické sekce získali ocenění Ministerstva vnitra ČR
Členy řešitelského týmu, který se zabýval zavedením iontové mikroskopie a katodové luminiscence do kriminalistické znalecké praxe, byli také dva pracovníci Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů Přírodovědecké fakulty – doc. Jiří Zachariáš a dr. Dobroslav Matějka. V pondělí 9. října 2017 se uskutečnilo slavnostní předání Ceny ministra vnitra za mimořádné výsledky v oblasti bezpečnostního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.
kriminalisticky-ustav-praha-p118012z209812u.png
albertov.jpg
Průvodce vnitřními předpisy fakulty
Po velké novele vysokoškolského zákona se v roce 2016 se pro organizaci a práci vysokých škol mnohé pozměnilo. Nejen, že již nemusíme psát přídomek Univerzita Karlova v Praze, ale stačí tradiční Univerzita Karlova, ale také jsme museli znova projednat a schválit všechny vnitřní předpisy naší fakulty. Senátoři PřF UK připravili uživatelsky přívětivou příručku, která je ke stažení po rozkliknutí aktuality.
Ceska_prezentace.pdf
Tradiční Dny geografie na Přírodovědecké fakultě
Přijďte se setkat s předními odborníky a vyzkoušet si jejich práci. 20. - 24 . 11. na PřF UK, Albertov 6, Praha 2. Přednášky, diskuse, komentované projekce filmů a mnohé další.
obrazek.jpg
MAPKA ALBERTOV.jpg
MAPKA.jpg
BLÍŽÍ SE INFORMAČNÍ DEN UK
Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Láká vás i Přírodovědecká fakulta? Těšíme se na Vás v sobotu 11. listopadu, 9:00 – 16:00, areál Albertov, Praha 2.
Blíží se Veletrh Absolvent
Univerzita Karlova zve všechny své studenty a absolventy na setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oblastí. Veletrh proběhne 28.11.2017 v Karolinu, Ovocný trh 3, Praha 1
VA.jpg
Nábor do registru dárců kostní dřeně: “Zapište se někomu do života”
Nábor se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu 2016 ve vestibulu Přírodovědecké fakultě UK v Praze v budově Albertov 6 a to od 9 do 15 hod. Časy se mohou mírně lišit - budeme aktualizovat na facebookové události. Více informací o akci se dozvíte po rozkliknutí aktuality.
dřeň.jpg
TAČR II.jpg
Uzávěrka populární soutěže „Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ byla prodloužena!
Zájemci o účast v soutěži ve vizuální tvorbě pro mladé vědce, pořádané Technologickou agenturou ČR, mají možnost posílat své příspěvky až do 30.11.2017
TAČR.jpg
TAČR.jpg
Dvě pozoruhodné novinky na knižních pultech
Proč se vlastně o dějiny biologie zajímat? Co je to paradigma? Jak viděly živý svět archaické národy a staré civilizace? Jak se objevilo evoluční myšlení? * A jak se díval na přírodu barokní učenec, jak se liší Čechy na počátku baroka od těch dnešních a obstojí tehdejší přírodovědné poznatky ve světle moderní vědy? * Obě knihy vydalo nakladatelství Academia. Profesor Stanislav Komárek je autorem první z nich. Druhou, dílo Bohuslava Balbína, připravil k vydání.
academia.png
Nenechte si ujít konferenci „Proteins for Life“
Konference "Proteins for Life" je název pro 12. zasedání P4EU - mezinárodní panevropské neformální sítě specialistů v oblasti exprese, purifikace a charakterizace bílkovin, strukturálních biologů a vedoucích výzkumných center. Setkání se koná 11. a 12. prosince 2017 v centru BIOCEV ve Vestci. Vstup je volný.
LOGO.jpg
ČAUS.jpg
memorial.jpg
Pohár v plaveckých štafetách se blíží!
33. ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka o Pohár 17. listopadu v plaveckých štafetách , pod záštitou děkana Přírodovědecké fakulty UK prof. RNDr. Jiřího Zimy, CSc. a České asociace univerzitního sportu, se koná v pondělí 20. 11. 2017 v plaveckém bazénu v Hostivaři. Registrace do 19.11.2017.
ČAUS.jpg
siemenes obrazek.jpg
Uzávěrka jubilejního 20. ročníku prestižní Ceny Wernera von Siemense je za dveřmi!
Výzkum a inovace jsou investice do budoucnosti. Společnost Siemens prozíravě hledá cesty, jak investovat do mladých českých talentů a sbližuje tak výzkum s potřebami průmyslu. I tentokrát hledá nejlepší studenty, jejich vedoucí prací, mladé vědce a pedagogy, aby je ocenila již v 20. ročníku Ceny Wernera von Siemense. Uzávěrka soutěže je 27. 11. 2017.

Akce dokumentů