E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníTermín uzávěrky soutěže Věda je krásná byl prodloužen do 9.11. (23:59)!

Uzávěrka přihlášek do soutěže byla prodloužena do 9.11. do 23:59!Soutěžní přehlídka Věda je krásná, která vznikla na půdě Přírodovědecké fakulty UK v roce 2009 je určena všem, kdo sdílejí společné „postižení“: lásku k přírodě i lásku k fotografování či malování. Letos vstoupila do svého již 6. ročníku.

 

Tas...mánie: Článkované tělo tasemnic zvané strobila bývá v lumen střeva definitivních hostitelů přichyceno pomocí hlavičky (skolexu). Autor: Jana Bulantová, SEM, kolorováno.

 

Po enormním úspěchu dvou prvních ročníků dospěli organizátoři v čele s RNDr. Martinem Černým, CSc. z katedry ekologie k poznání, že by byla velká škoda nechávat si všechno to krásno pro sebe, a proto začali působnost soutěže postupně rozšiřovat. Od třetího (2011) kola se mohou soutěže zúčastnit autoři z celé Karlovy univerzity, od 4. kola (2012) je soutěž otevřena i pro registrované přírodovědce z našeho popularizačního webu  Prirodovědci.cz.  Zároveň byla zapojena i široká veřejnost coby laická porota. Loňské 5.kolo zachovalo vše dobré z minulých let, a navíc jako novinku přidalo všem milovníkům videa, animací a časosběrů novou stejnojmennou kategorii.

 

Malý, krásný, jedovatý: Stepník (Eresus sanadliatus) je asi našim nejkrásnějším, ale i jedním z nejjedovatějších pavouků. Tento jedinec byl nalezen na Křivoklátsku během exkurzí PřF UK a patřil mezi velké atrakce velké výstavy bezobratlých. Foto: Petr Šípek

 

Letos se jako v loňských letech může soutěže zúčastnit fakultní veřejnost, z jejichž fotografií či ilustrací bude vybírat v pěti kategoriích odborná porota. Novinkou letošního ročníku je kategorie Instagram, v níž bude porota vybírat z příspěvků nejširší veřejnosti společně se zaměstnanci a studenti Univerzity Karlovy v Praze. Soutěž v kategorii Instagram vyžaduje vytvoření účtu u v příslušné aplikaci, ze strany soutěže není nutná žádná registrace; fotografie musí být opatřeny příslušnou značkou (hashtagem #vjk2014). Oproti minulým ročníkům bylo letos inovováno i Isložení odborné poroty

Hlasování návštěvníků webu pak ze všech příspěvků nezávisle na kategorii zvolí jednoho vítěze divácké soutěže. Vše podstatné o soutěži se dozvíte na stránkách soutěže 

 

Bahňáci: Bahňáci jsou zajímavou a přinejmenším dle mého názoru také velmi elegantní skupinou ptáků. Autor: Martina Nacházelová, kresleno v Adobe Photoshop pomocí grafického tabletu.

 

Registrace (mimo Instagramu) probíhá formou vyplnění registračního formuláře, po jehož odeslání dojde k ověření registrační emailové adresy (potvrzovací email s verifikačním odkazem - nutno odkliknout). Zároveň doporučujeme seznámit se s propozicemi a pravidly soutěže, která jsou závazná pro všechny soutěžící.

Po přihlášení registrovaného účastníka se objeví stránka pro vložení a správu soutěžních příspěvků, navíc se v nabídce horního menu objeví nová položka se jménem registrovaného účastníka; tato stránka zároveň slouží k vkládání a správě soutěžních příspěvků.


Mediálním partnerem soutěže jsou Lidové noviny.

Publikováno: Čtvrtek 06.11.2014 13:15

Akce dokumentů

Kategorie: