E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPřírodovědný fotoklub, 4.12.2013 v 17:20, učebna B8, Viničná 5

Jirka Jiroušek se ve středu 4. prosince podělí s posluchači o lásku k fotografování z padákového kluzáku. Na svém "mopedu mezi letadly", jak nazývá svůj motorový paraglider, létá 19 let, nalétal stovky hodin a již 10 let vytváří archiv leteckých fotografií. Přednášku obohatí Petr Jan Juračka s ukázkou kvadrikoptéry jako dalšího prostředku pro pořizování fotografií z ptačí perspektivy.
Čas 04.12.2013
od 17:20 do 19:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

„Jsem pilot nebo fotograf? Létám nebo fotím? Já nevím, už to nedokážu oddělit. Nahoře s fotoaparátem se rozhlížím, osahávám vzduch, zkoumám sluníčko, vyhlížím mlhy, hledám stínohru. Dost často mrznu, ale jsem šťastný. Vidím totiž nebeské pohledy, ty mě rozehřívají. Snažím se je zachytit do krabice na krku, abych tam dole mohl později znovu ohřát sebe i jiné pozemšťany. Většina jich spí, když se obtěžkán výzbrojí a výstrojí rozbíhám za východu slunce - startuji. Létám na hadru. Na motorovém paraglidu. Takový moped mezi letadly.“ Takto se ze své lásky k létání na padákovém kluzáku a fotografování vyznává Jirka Jiroušek. Létá 19 let, ve vzduchu s fotoaparátem strávil stovky hodin, 10 let vytváří archiv leteckých fotografií. Na přednášku přinese sebe plus svoji výbavu - padák a paramotor. A prozradí, jak se prakticky dostat nahoru. Co všechno je k tomu třeba.

Bonusem přednášky bude i ukázka kvadrikoptéry, co by mírně bezpečnějšího prostředku pro pořizování fotografií z ptačí perspektivy (Petr Jan Juračka).

 

Fotoklub Jiroušek 

 

 

Publikováno: Pondělí 02.12.2013 17:10

Akce dokumentů