E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPředvánoční koncert naší fakulty v aule Karolina

Adventní čas je obdobím zpomalení a setkávání. Společně se svými kolegy a blízkými si můžete jeden z adventních večerů, konkrétně pondělí 15.12. zpříjemnit poslechem houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Předvánoční koncert, jehož součástí je již tradičně i vyhlášení výsledků soutěže Věda je krásná, se koná ve velké aule Karolina od 19. hodiny.
What
  • Otvíráky
Čas 15.12.2014
od 19:00 do 21:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

 

Hlavní koordinátor soutěže Věda je krásná Martin Černý z katedry ekologie PřF UK, děkan PřF UK Bohuslav Gaš a absolutní vítěz Josef Arnošt při vyhlašování vítězů 4. ročníku soutěže v roce 2013.  Foto: Petr Jan Juračka

 

V úvodu koncertu se mohou diváci seznámit s vítězi 5. ročníku vědecko-výtvarné soutěže Věda je krásná. Tato soutěž  se zrodila na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, 1. kolo proběhlo v roce 2009, s perspektivou každoročního opakování na půdě fakulty. Od třetího (2011) kola se mohou soutěže zúčastnit autoři z celé Karlovy univerzity, od 4. kola (2012) je soutež otevřena i pro registrované přírodovědce z našeho objevitelsko-popularizačního webu Prirodovědci.cz. Zároveň jsme zapojili i širokou veřejnost coby laickou porotu.

Loňské 5.kolo zachovalo vše dobré z minulých let, a navíc jako novinku přidalo všem milovníkům videa, animací a časosběrů novou stejnojmennou kategorii.

Letošní 6. kolo má díky nově otevřené kategorii Instagram další soutěžní linii:  1. akademická (soutěží se v 5. kategorích a vítěze bude vybírat odborná porota), a 2. objevitelská (z příspěvků přírodovědců.cz vybere vítěze fakultní porota) a 3. Instagram (vítěze též vybírá fakultní porota).

 

Houslista Jaroslav Svěcený a kytarista Miloslav Klaus  během Předvánočního koncertu Přírodovědecké fakulty UK v roce 2013. Foto: Petr Jan Juračka

 

 

Následovat bude koncert houslového virtuoza Jaroslava Svěceného s jeho hosty Julií Svěcenou (housle) a Ladislavem Horákem (akordeon), nazvaný Advent z pohledu mistrů několika generací. Součástí koncertu bude i beseda s Jaroslavem Svěceným.

Na závěr slavnostního večera jsou všichni zváni do reprezentačních prostor v přízemí Karolina na číši vína spojenou s malým předvánočním rautem.

 

Srdečně zvána je nejen fakultní veřejnost, ale také hosté z řad členů Alumni klubu PřF UK.

 

PROGRAM KONCERTU:

 

 

Publikováno: Čtvrtek 04.12.2014 17:50

Akce dokumentů

Kategorie: