E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPřednáška "Výsledky dvacetiletého sledování přírodního vývoje lesů v NP Bavorský les", 7.1.2013 v 17:00

Česká botanická společnost ve spolupráci s Ústavem pro životní prostředí PřF UK a Bund Naturschutz in Bayern pořádá v pondělí, 7.ledna 2013 od 17 hodin v Krajinově posluchárně, Viničná 7, Praha 2, mimořádnou přednášku v anglickém jazyce.
Čas 07.01.2013
od 17:00 do 19:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

Marco Heurich

 

Dr. Marco Heurich - výzkumník Správy Národního parku Bavorský les

Marco Heurich se narodil v roce 1970 v německé Fuldě a vyrostl ve Vogelsbergu ve  Švýcarsku. Nejprve studoval lesnictví ve Freisingu a následně geoinformatiku v Salzburgu. Během studia se specializoval na biologii volně žijících živočichů a lesní ekologii a absolvoval semestr výzkumu v Isle Royale National Park ve Spojených státech. V tomto michiganském národním parku a na severu Minnesoty spolupracoval s Rolfem Petersonem a Davidem Mechem na zkoumání losů, vlků a jejich vlivu na obnovu lesa v přírodě nedotčené člověkem. Od roku 1996 provádí výzkumy v Národním parku Bavorský les, kde se zabývá ekologií lesa a volně žijících živočichů. Do dnešního dne publikoval více než 200 prací. Za své vynikající vědecké práce o rovnováze mezi technikou, ekonomií a přírodou byl vyznamenán cenou hraběte Lennarta Bernadotte za péči o krajinu. Jedno z těžišť Heurichových prací spočívá ve výzkumu lesních ekosystémů národního parku a ve vývoji strategií úspěšného soužití člověka s přírodou. Přitom mu zvláště záleží na zachování ekosystému Šumavy, který je ve střední Evropě zcela jedinečný. M. Heurich dosud navštívil 70 národních parků v osmnácti zemích a díky tomu má také dobrý přehled o vývoji národních parků po celém světě.

 

Bavorský les

Bavorský les - Nationalpark Bayerischer Wald

 

 

 

Publikováno: Pátek 04.01.2013 00:00

Akce dokumentů