E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPodpora pro nadané doktorandy STARS vstupuje do dalšího ročníku

STARS je programem Přírodovědecké fakulty UK, určeným pro podporu Ph.D. studentů, zejména studentů ze zahraničí. Jeho cílem je poskytnout těm nejtalentovanějším jak excelentní vzdělání, tak adekvátní finanční podporu. V letošním roce bylo vypsáno 31 výzev ve všech sekcích naší fakulty. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 28. únor 2017.

 

stars.jpg

 

Co program STARS nabízí?

Vedle standardního doktorandského stipendia získávají studenti programu STARS příplatek 10 000 Kč měsíčně.  Toto mimořádné stipendium je zaručeno během standardní doby řádného studia za podmínky, že student získá v každoročním závěrečném hodnocení známku “A”.  Přesné znění podmínek naleznete ZDE.  

 

Kdo může podat přihlášku?

Program STARS je určen všem zájemcům, kteří mají ukončené magisterské (či ekvivalentní) vzdělání v přírodních vědách, medicíně, farmakologii či dalších příbuzných disciplínách. Hlásit se mohou též studenti v posledním roce svého magisterského studia, kteří budou schopni doložit ukončení svého vzdělání do momentu začátku jejich doktorského studia. Kandidát musí vládnout plynulou angličtinou, formální zkouška z angličtiny (např. TOEFL) však není vyžadována.

 

Jak se mohu přihlásit?

Kandidát si může z celkové nabídky témat  vybrat maximálně tři a poté k přihlášení využít aplikačního formuláře. Nejzazším datem pro podání přihlášky je 28. únor 2017.  

 

Jak probíhá výběr kandidátů?  

Zařazení do programu je podmíněno vítězstvím ve volné soutěži. Supervizoři obdrží seznam způsobilých uchazečů, kteří budou postupně pozvání k ústnímu pohovoru, který proběhne v březnu. Přesné datum bude vybráno na základě dohody mezi supervizorem a uchazečem. O výsledku bude uchazeč zpraven na počátku dubna.

 

Publikováno: Sobota 31.12.2016 11:20

Akce dokumentů