E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníMuzejní sobota s Mikulášem na PřF UK

Chtěli byste navštívit některé z fakultních muzeí a sbírek a během pracovního týdne si na to nemůžete najít čas? Pak je pro vás (i pro širokou veřejnost) určena Muzejní sobota. Při této příležitosti budou v nezvyklý sobotní termín mezi 10 - 17 hodinou otevřena fakultní muzea a sbírky. V podvečer (15 - 19 hod) se pak všichni můžeme sejít na Albertově 6, kde bude připraveno mikulášské posezení spojené s pestrým programem určeným pro děti.
What
  • Otvíráky
Čas 05.12.2015
od 10:00 do 19:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

Hrdličkovo muzeum člověka. Foto: Petr Jan Juračka. 

 

V rámci muzejní soboty budou otevřena tato fakultní muzea a sbírky:

 

Hrdličkovo muzeum člověka

Chlupáčovo muzeum historie Země

Mineralogické muzeum

Skleník Botanické zahrady (otevřen do 15.00).

Fakultní zaměstnanci s rodinami mají vstup volný, ostatní si mohou zakoupit vstupenky individuální či zvýhodněné rodinné vstupné https://www.prirodovedci.cz/eshop/kategorie/vstupenky/.

Ve výstavním skleníku Botanické zahrady probíhá současně výstava U vánočního stolu (10.00 – 17.00). Tato výstava není zahrnuta do vstupného na Muzejní sobotu.  Vstupné je 50 Kč plné, snížené vstupné 40 Kč.

 

 

Sobota 5. 12. je však sobotou jedinečnou - je to sobota Mikulášská. Pro děti návštěvníků  bude v budově Albertov 6 připravena pestrá škála vědeckých aktivit s adventní tématikou. Děti i dospělí mohou přijít mezi 15 - 19 hodinou. 

Těšit se můžete na Vánoce pod mikroskopem a výrobu vánočních parfémů a tematických vánočních ozdob. Z nabídky Molekulárního baru si budou moci vybrat děti (dětský punč) i dospělí (svařené víno se skořicovým kaviárem).

Na požádání je možné zanechat pro děti balíčky a náš Mikuláš s čertem i andělem je dětem předají. Balíčky je možno zanechat na Oddělení vnějších vztahů (Albertov 6, 1. patro, dv. č. 130, 131) a opatřit je jménem dítěte a přibližným časem příchodu. Tato nabídka platí pouze pro děti fakultních zaměstnanců. 

Fakultní zaměstnance prosíme, aby si pro prokázání příslušnosti k fakultě nezapomněli vzít průkaz zaměstnance. 

Odkaz na akci naleznete také na serveru Kudy z nudy

 

Publikováno: Pondělí 23.11.2015 15:00

Akce dokumentů

Kategorie: