E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníMuzejní sobota na Přírodovědecké fakultě UK, 21.3. 10:00 - 17:00

Pro všechny, kdo nestíhají navštívit naše muzea a sbírky během pracovního týdne, připravila Přírodovědecká fakulta UK další Muzejní sobotu. Přijďte nás navštívit v klidu a s celou rodinou v sobotu 21. března od 10:00 do 17:00!
Čas 21.03.2015
od 10:00 do 17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Všechny expozice a skleník můžete navštívit za individuální vstupné 90 Kč nebo za rodinné vstupné 190 Kč (platí pro dva dospělé a tři děti do 12 let), pokud si vstupenky objednáte předem v e-shopu Přírodovědců. Neváhejte, protože počet zvýhodněných rodinných vstupenek za 190 Kč je omezen.

Objednané vstupenky si vyzvedněte 21.3. 2015 od 10:00 hodin v budově Přírodovědecké fakulty UK na adrese Albertov 6, Praha 2.

Během Muzejní soboty budou vstupenky k zakoupení ve vstupu do budovy Albertov 6, Hrdličkově muzeu člověka a v Botanické zahradě PřF UK, a to za 250 Kč (rodinné) nebo 120 Kč (individuální).

Po předložení průkazu mají zaměstnanci a studenti Přírodovědecké fakulty UK vstupné zdarma.

V sobotu 21.března 2015  od 10:00 do 17:00 hodin si budete moci ve třech budovách Přírodovědecké fakulty UK v Praze prohlédnout:

Albertov 6, Praha 2

Zkameněliny z českých i světových nalezišť v moderním Chlupáčově muzeu historie Země

Chlupáčovo muzeum historie Země Foto: Petr Jan Juračka 

Albertov 6, Praha 2

Mineralogické muzeum PřF UK je sice v rekonstrukci, místo jeho prohlídky na vás ale čeká bohatý interaktivní doprovodný program s paleontologickou a mineralogickou tematikou, který pro vás připravil korespondenční geologický seminář Kamenožrout ve foyer v 1.patře a v geologické pracovně mikroskopie ve 2.patře budovy. 

Chcete nahlédnout do nitra hornin? V rámci Muzejní soboty máte jedinečnou možnost zastavit se v mikroskopickém praktiku (2. NP), kde na vás čeká řada mikroskopů s unikátními výbrusy hornin. Neváhejte nahlédnout do geologického mikrosvěta. Součástí workshopu je promítání mikrofotografií studentů petrologie.  Svět zkamenělin ožije pod binolupami  na podestě v 1. patře PřF UK.

Na muzeum se dá koukat ale i pod mikroskopem. Nevěříte? Navštivte náš interaktivní program Muzeum pod mikroskopem! Krásu mnoha věcí docení člověk teprve tehdy, když je vidí zvětšené. Pod našimi binokulárními mikroskopy můžete prozkoumat minerály, krystaly chemických látek, rostliny, hmyz, ulity plžů a další malé zázraky přírody. 

 

Mineralogické muzeum Foto: Petr Jan Juračka 

 

Viničná 7, Praha 2

Antropologickou expozici Hrdličkova muzea člověka (zde malá ochutnávka)

Hrdličkovo muzeum člověka Foto: Petr Jan Juračka 

Na Slupi 16, Praha 2

Exotické rostliny a výstavu akvarijních ryb ve skleníku Botanické zahrady. Zveme vás také do venkovních prostor zahrady, kde začínají kvést jarní květiny. 

Skleník Botanické zahrady PřF UK ze vzduchu   Foto: Petr Jan Juračka 

 

 

Publikováno: Pondělí 09.03.2015 16:10

Akce dokumentů