E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníKoncert z cyklu Akademické rezonance nabídne folk v prostředí tropického skleníku Botanické zahrady PřF UK

Máte rádi folk a přírodu? Pak pro vás bude jistě zajímavý koncert, který v rámci hudebního projektu Akademické rezonance chystá Univerzita Karlova na konec března. V Botanické zahradě Na Slupi v prostředním tropickém skleníku s jezírkem zahraje a zazpívá folkový zpěvák, textař a také geolog Pavel Kohn, který studuje na Přírodovědecké fakultě UK. Koncert na téma snů se uskuteční v úterý 26. března 2013 od 19 hodin.
 
Hudební projekt s názvem Akademické rezonance pokračuje i v roce 2013. Rektor UK prof. Václav Hampl zahájí na Přírodovědecké fakultě UK pokračování úspěšného cyklu koncertů 26. března v 19. hodin. Univerzitní veřejnosti nabízí projekt jedinečnou možnost seznámit se s hudebními skupinami a soubory, jejichž členové na UK působí, studovali nebo studují. Na koncertu v Botanické zahradě PřF UK  vystoupí písničkář Pavel Kohn.
 
 
Pavel Kohn
Pavel Kohn je studentem geologie na Přírodovědecké fakultě UK                                            Foto: iForum
 
„Jakožto student geologie, horský turista a odchovanec tábora Staré Hamry v Beskydech nacházím silnou inspiraci v přírodě. Chci, aby se písním vrátilo to, co jim dnes často chybí – poezie a melodie, také si v nich neodpustím trochu vlastenectví.,“ říká Kohn. Koncert se bude konat v netradičním prostředí Botanické zahrady PřF UK. Vzhledem k tomu, že na programu večera budou vlastní písně autora na téma sny, atmosféra skleníku bude zajímavou a dobarvující kulisou. Mezi jednotlivými písněmi bude Pavel Kohn o snech také povídat. „Budu vyprávět o snech, které se mi někdy zdály, a proložím to písněmi, jež nějakým způsobem souvisí právě s těmi sny,“ upřesňuje. Koncert bude spíše komorní, z důvodu kapacity skleníku.
 
Projekt Akademické rezonance vznikl na půdě Univerzity Karlovy pod záštitou rektora univerzity Václava Hampla teprve nedávno a klade si za cíl prezentaci v duchu hesla „Jak se hraje na naší univerzitě“.  Koncerty jsou otevřené pro širokou veřejnost a vstup je volný.
Akademické rezonance odstartovala v polovině měsíce října 2012 folková kapela Asonance (MFF UK) a kalendářní rok zakončil adventní koncert v kostele Všech svatých na Pražském hradě (zazpíval pěvecký sbor Acant působící na KTF UK).
 
KDY? 26.3.2013 v 19:00 hod.
 
 
VSTUPNÉ: Zdarma
 
 
Pavel Kohn plakát
 
 

Program:

Slavnostní zahájení koncertu rektorem Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václavem Hamplem, DrSc.

Vystoupení děkana Přírodovědecké fakulty UK prof. RNDr. Bohuslava Gaše, CSc.

 

Hudební program:

Snář

Píseň vysokých hor

Vrabec

Noční můra

Já judista

O čem se kočkám zdá

Karel Kryl

Sen o smrti

Balada o zemi  Indiánské

Moucha

 
 
 
Publikováno: Pondělí 18.03.2013 15:45

Akce dokumentů