E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHrátky nejen s mikroskopem. Dětský den s přírodovědci 1.6.2012 od 10:00 do 14:00 hod. v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK , Na Slupi 16, Praha 2.

V pátek, 1. června 2012 od 10:00 do 14:00, přivítá Přírodovědecká fakulta UK ve své botanické zahradě Na Slupi 16, Praha 2, v rámci dětského dne, nejmenší návštěvníky z mateřských školek i ze základních škol. Na děti, jež v tomto termínu botanickou zahradu navštíví, čeká celkem 7 různorodě zaměřených programů, připravených přímo pro ně studenty a pedagogy Přírodovědecké fakulty UK.

 

Loga

 

 

 

Plakát DD

 

 

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze společně s Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty UK připravila na první červnový den pro všechny malé návštěvníky z mateřských školek a ze základních škol několik různorodě přírodovědecky zaměřených, interaktivních programů. Děti v botanické zahradě zažijí nejen plno zábavy, ale mnohému se i naučí. Malí návštěvníci dětského dne si budou moci v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK Na Slupi 16, Praha 2, v době od 10:00 do 14:00, prohlédnout například klíště, štěnici nebo sršně pod mikroskopem, zúčastní se zábavně naučných chemických pokusů, udělají si sádrový odlitek z originálních fosilií, prohlédnou si masožravky nebo se při komentované prohlídce léčivých a užitkových rostlin dozví, co všechno pěstuje babička ve své zahrádce. Součástí programu bude i výtvarná dílna. Skleník Botanické zahrady PřF UK bude pro děti v rámci této akce, tedy od 10:00 do 14:00 hod., otevřen zdarma. Program dětského dne připravovali studenti, pedagogové a zaměstnanci Přírodovědecké fakulty UK.

 

Dětský den 1

Ilustrační foto                                                                                                        Autor: Petr jan Juračka

 

Program 1.6.2012 Botanická zahrada PřF UK , Na Slupi 16, Praha 2, 10:00 – 14:00 hod.:

  1. Adéla ještě nevečeřela  - Expozice masožravých rostlin (Geopark BZ PřF UK)
  2. Babiččina zahrádka – Co všechno pěstuje babička ve své zahrádce a k čemu je to dobré? (Léčivé a užitkové rostliny)
  3. Zlatý svět pod mikroskopem – Jak vypadá sršeň, klíště nebo štěnice pod mikroskopem? (Geopark BZ PřF UK)
  4. Chemie a kouzla – Zábavně naučné chemické pokusy pro malé i velké  (vstup do skleníku BZ PřF UK)
  5. Odlévání zkamenělin – Vytváření sádrových odlitků z originálních fosilií (Geopark BZ PřF UK)
  6. Prohlídka skleníku botanické zahrady  - vstup zdarma
  7. Dětský workshop – výtvarná dílna pro děti

 

Dětský den 3

Ilustrační foto                                                                      Autor: Petr jan Juračka

 

 

 

Publikováno: Pátek 01.06.2012 00:00

Akce dokumentů