E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníFameLab 2015

Již tuto sobotu se uskuteční 1. regionální kolo soutěže FameLab! Hotel Jalta, 7.března 2015, od 14:00.
Čas 07.03.2015
od 14:00 do 20:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Pokud hledáte zajímavý program na sobotní odpoledne, nechte se bavit vědou v Hotelu Jalta (1.patro) Václavské náměstí 45, Praha 1. Vstup je volný a přibrat můžete i přátele a známé (větší skupiny je však nutno nahlásit předem na dasa.sephton@britishcouncil.cz).

1. regionální kolo soutěže FameLab - bavme se vědou se koná již tuto sobotu 7.3.2015 od 14.00 hod!

I v letošním roce bude mít naše fakulta v této soutěži svého zástupce. Předešlé ročníky pro nás byly velmi úšpěšné, budeme tedy držet palce i letos, zástupci z Katedry Experimentální biologie rostlin PřF UK!

Petr Jan Juračka z Katedry ekologie Přírodovědecké fakulty UK byl v roce 2013 oceněn Cenou British Council a OS Adeto.  V jeho vystoupení se zásadně odrazily jeho záliby – horolezectví a mikrofotografie.

 

Přijďte se pobavit, nahlédnout do „kuchyní“ mladých vědců a zjistit, čím nás soutěžící ve svých 3-minutových vystoupeních překvapí tentokrát. Kdo z nich postoupí do národního finále, to rozhodne odborná porota, v níž zasedne významný vědec a popularizátor vědy Michael Londesborough, vědecká novinářka a překladatelka Eva Vlčková a vědec a český vítěz soutěže FameLab 2012 Jan Klusák.

Také publikum může svými hlasy ovlivnit, kdo postoupí dále a udrží si šanci podívat se na mezinárodní klání do anglického Cheltenhamu.

Záštitu soutěži FameLab v ČR poskytl předseda AV ČR profesor Jiří Drahoš.  

FameLab v ČR pořádá British Council za laskavé podpory NF Neuron, Českých center, Nadace Tomáše Bati, AV ČR a Občanského sdružení ADETO.

Jan Havlík z Katedry anorganické chemie Přírodovědecké fakulty UK a UOCHB získal v roce 2013 v soutěži FameLab hned dvě ceny. Cenu AV ČR za vědecký přínos a Cenu publika. 

 

FameLab je zábavná soutěž pro mladé vědce a vědkyně, která jim nabízí šanci zlepšit svou schopnost vědu popularizovat. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se současná věda zabývá. V České republice proběhl již 3. ročník této soutěže, která vznikla v Anglii v roce 2004 a od té doby se úspěšně šíří po světě – letos se zapojí už 21 států – vedle většiny evropských také Hong Kong, USA a Jihoafrická republika.  U nás probíhá pod záštitou předsedy AV ČR profesora Jiřího Drahoše a za podpory NFKJ a RSJ algorithmic trading ji organizuje British Council.

Zúčastnit se mohou studenti, studentky, vědečtí a pedagogičtí pracovníci starší 21 let, pracující nebo studující v České republice v oblasti matematiky, medicíny, technických oborů a přírodních věd, a to ze soukromého i státního sektoru. Vítáni jsou také čeští občané působící v zahraničí. Soutěž je otevřena zaměstnancům soukromého i státního sektoru.

Každý soutěžící má tři minuty času na jevišti, aby publiku a odborné porotě vysvětlil, nad čím bádá, aby zaujal, pobavil a přesvědčil o významu své vědecké práce. Vystoupení má být vědecky správné, neodborné veřejnosti srozumitelné a pokud možno i zábavné.

Složení poroty zajišťuje posouzení všech těchto kvalit. V oblastních kolech vybírá deset nejlepších pro národní finále. Výsledky ovlivňuje také hlasování publika.

Více informací o soutěži nalezenete ZDE

 

 

Publikováno: Středa 04.03.2015 15:10

Akce dokumentů