E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníBlahopřejeme (si) k získání tří prestižních cen v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP!

V prestižní soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP, vyhlašované Střediskem společných činností AV ČR, získala Přírodovědecká fakulta UK hned tři ceny, v každé kategorii, do níž se přihlásila, jednu.

V kategorii „Audio či audiovizuální pořad“ získal projekt Přírodovědci.cz (http://www.prirodovedci.cz/) se spotem „Zamilujte se s námi do přírody“ (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pAAJf2YqfSE) a kanálem Přírodovědci na YouTube  (http://www.youtube.com/user/prirodovedci) 1.místo. Zlatou medaili v podobě křišťálového artefaktu získali Přírodovědci.cz  i v kategorii „Ostatní“ za celkovou kampaň Přírodovědci.cz. V kategorii  „web“ Přírodovědci.cz obsadili 2. místo.

 

SCIAP ceny

Ceny SCIAP 2012. Hned tři z nich si odnesla za projekt Přírodovědci.cz Přírodovědecká fakulta UK    Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

Slavnostní udělení cen proběhlo ve středu 28. Listopadu 2012 ve vile Lanna za účasti představitelů AV ČR a médií. Ceny vítězným projektům na prvních třech místech v pěti soutěžních kategoriích předal ředitel pořadatelského Střediska společných činností AV ČR Jiří Malý společně s ředitelem Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR Ivem Svejkovským.

 

SCIAP Saša předání

Ceny za Přírodovědeckou fakultu UK převzala Saša Hroncová, vedoucí Oddělení vnějších vztahů PřF UK    Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

 

Soutěžní příspěvky posuzovala devatenáctičlenná odborná porota složená ze zástupců AV ČR, špičkových reklamních agentur, nejznámějších odborných médií, předních vysokých škol a vědeckých institucí. 

 

Kategorie soutěžní přehlídky SCIAP:

Expozice

Periodikum

Audio či audiovizuální pořad

Internet

Ostatní

 

Výsledky soutěže SCIAP:

 

Audio/Video           

1. Přírodovědci-zamilujte se s námi do přírody – PřF UK v Praze

2. Dobývání vesmíru – Dušan Majer a STREAM.cz

3. Vesmírné výzvy – Dušan Majer

 

Internet

1. Sociální sítě 100+1 zahraniční zajímavost – Extra Publishing, s. r. o.

2. Portál Přírodovědci – Přírodovědecká fakulta UK v Praze

3. Exoplanety.cz – Petr Kubala

 

Ostatní

1. Kampaň Přírodovědci – PřF UK v Praze

2. Academia film Olomouc (AFO), Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů – Univerzita Palackého v Olomouci

3. Týden vědy a techniky 2012 – SSČ AV ČR

 

Expozice

1. Příběh Sluneční soustavy – Hvězdárna a planetárium Brno,

2. PŘIJĎ NA TO! – Techmania Science Center

3. Pravěk v Obříství – Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i.

 

Periodikum

1. 100+1 zahraniční zajímavost – Extra Publishing, s. r. o.

2. Časostroj – Extra Publishing, s. r. o.

3. Časopis Třípól – ČEZ, a. s.

 

SCIAP ocenění

 Z necelé čtyřicítky projektů přihlášených do soutěže jich vyhodnotila porota celkem 15.        Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

 

O soutěži

Cílem soutěžní přehlídky je vyhodnocení nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce, dále pak popularizace vědy a prezentace AV ČR. Vyhlašovatelem soutěže je Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. Soutěž je otevřena všem subjektům, které se vědou zabývají a vědu popularizují. Podporovatel této soutěže bude vnímán jako partner vědy a rovněž jako partner popularizace vědy a výzkumu v České republice.

 

Více o SCIAP: http://sciap.cz/aktualne/index.html

 

Celý tým Přírodovědců.cz a Přírodovědecké fakulty UK má z ocenění ohromnou radost a chtěl by tímto poděkovat všem, kteří se na tomto krásném projektu podílí!

 

SCIAP tým PřF UK

Tým Přírodovědecké fakulty UK se svými Přírodovědci.cz zabodoval v letošní soutěži SCIAP. První řada zleva Kateřina Tušková, Alexandra Hroncová a Alena Ječmíková, v druhé řadě zleva Jan Kolář a docent Jan Černý, proděkan pro vědu a výzkum, vnější vztahy, celoživotní vzdělávání PřF UK.                Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin.

 

Publikováno: Čtvrtek 29.11.2012 00:00

Akce dokumentů