E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníBlahopřejeme Karolině Peckové!

Ve čtvrtek, 17. května 2012, byla RNDr. Karolína Pecková, Ph.D. z Katedry analytické chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, vyhlášena laureátkou stipendia L´Oréal Pro ženy ve vědě.

V České republice se, podobně jako ve více než 60 dalších zemích, kde L’Oréal působí, udělují už šestým rokem národní stipendia Pro ženy ve vědě. Odborná porota každoročně vybírá tři projekty nadějných vědkyň do 35 let včetně.

RNDr. Karolína Pecková, Ph.D. získala prestižní stipendium za projekt zaměřený na využití elektrochemických metod pro charakterizaci a aplikace supramolekulárních systémů na bázi žlučových kyselin. O svém projektu Karolína Pecková říká: „Na principu molekulárního rozpoznávání lze tyto supramolekuly použít pro detekci organických analytů v oblasti medicíny, farmacie s využitím senzorů na bázi vybraných elektrod.“

 

Karolína Pecková

RNDr. Karolína Pecková, Ph.D.                                        Zdroj: http://www.prozenyvevede.cz/cs-CZ/uvod.html

 

Letošní již 6. ročník  doprovázel rekordní počet přihlášených i vysoká úroveň projektů. Odborná porota byla složena z předních představitelů Akademie věd České republiky, České komise při UNESCO a společnosti L´Oréal.

„Již několik let za sebou nás těší nejen vysoká úroveň projektů, ale také jejich počet. Je obdivuhodné, kolik mladých žen pracuje na tak vysoké vědecké úrovni,“ komentovala počet podaných přihlášek předsedkyně odborné poroty prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. a  dodala: „Stipendijní program L´Oréal Pro ženy ve vědě je zaměřen na vysoce odbornou vědeckou činnost a dlouhodobou práci, která často na jednom projektu či zaměření trvá mnoho let.“

Mezinárodní projekt For Women In Science vznikl v roce 1998 ve spolupráci UNESCO a společnosti L’Oréal se snahou podpořit ženy působící na poli vědy a ocenit jejich úsilí. Na mezinárodní úrovni uděluje každoročně pět cen významným badatelkám, které se za svou kariéru staly vzorem pro následující generaci. Dále rozděluje 15 mezinárodních stipendií mladým vědkyním, jejichž výzkumný projekt přijala uznávaná vědecká instituce mimo jejich domovskou zemi.

 

 

Publikováno: Úterý 22.05.2012 00:00

Akce dokumentů