E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníBiologické debaty: GMO potraviny jsou zdravější než biopotraviny

Srdečně vás zveme na první ročník veřejných studentských debat pořádaných v rámci programu Bakalář PLUS na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Debata na téma „GMO potraviny jsou zdravější než biopotraviny“ proběhne 15. května 2013 od 18:00 h v posluchárně Fotochemie , Viničná 7, Praha 2.
Čas 15.05.2013
od 18:00 do 20:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Zúčastněte se netradiční diskuse, kde si můžete ujasnit argumenty pro a proti geneticky modifikovaným organismům na jedné straně a biopotravinám na straně druhé.

Jsou potraviny, které obsahují GMO (geneticky modifikované organismy) či jejich produkty, pro člověka hrozbou, zatímco biopotraviny jsou zdraví prospěšné? Nebo je to naopak?

Máte na věc vyhraněný názor? Nebo nevíte, co si o tom myslet? Pouvažujte s námi nad těmito otázkami a přesvědčte se, že na ně mohou existovat názory sice rozdílné, ale přesto hodné respektu.

Diskutovat budou studenti programu Bakalář PLUS . Dva budou výrok z názvu debaty obhajovat, dva ho budou vyvracet. Jejich úkolem je přesvědčit publikum o pravdivosti svého stanoviska.

Publikum klade dotazy a hlasuje o svém názoru na téma před debatou a po jejím skončení. Svými otázkami i hlasováním tak pomůžete k rozvinutí zábavné a inteligentní akademické diskuse, která je založena na faktech a jejich logické analýze.

Projekt je inspirován formátem zahraničních veřejných debat IQ2. Jedná se o diskuse na vybrané kontroverzní téma. Jejich cílem je dát všem účastníkům možnost podívat se na danou problematiku z různých úhlů.

 

Jablka

 

 

Publikováno: Pondělí 13.05.2013 11:40

Akce dokumentů