E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2015 a starší

Archivní složka pro celofakultní aktuality

Media s námi a o nás: Při přednášce hraju divadlo pro malé i velké, Lidové noviny, 2.4.2013

O novém modelu celoživotního vzdělávání, kdy se výuky zúčastňují senioři i jejich vnoučata, hovořila s doc. RNDr. Janem Černým, CSc. z Katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty UK Barbora Říhová z Lidových novin.

Media s námi a o nás: Při přednášce hraju divadlo pro malé i velké, Lidové noviny, 2.4.2013 - Více...

Media s námi a o nás: Vědecká fotografie, Víkend – Nova, 2.4.2013

Společně s Janem Černým a Petrem Janem Juračkou z Přírodovědecké fakulty UK pronikneme v reportáži Šárky Konířové pro pořad Víkend televize Nova do tajemství nejmenších struktur života a poznáme při tom, kolik operací musí vědci provést, než se jim podaří dlouhé hodiny připravovaný objekt vyfotit.

Media s námi a o nás: Vědecká fotografie, Víkend – Nova, 2.4.2013 - Více...

Media s námi a o nás: První laboratoř jsem měl v komůrce, Lidové noviny, 3.4.2013

S českým chemikem profesorem Josefem Michlem, významným absolventem Přírodovědecké fakulty UK, který trvale přednáší na univerzitě ve Spojených státech, hovořil o molekulární stavebnici a jejím dalším využití v praxi Josef Matyáš.

Media s námi a o nás: První laboratoř jsem měl v komůrce, Lidové noviny, 3.4.2013 - Více...

NEzaBZUČÍ- výstava Martina Černého, Malá galerie vědeckého obrazu MFF UK, Ke Karlovu 3, Praha 2, 10.4. – 6.6.2013

Výstava "NEzaBZUČÍ" v Malé galerii vědeckého obrazu na MFF je přehlídkou krásy a dokonalosti leteckého umění nejlepších vzdušných akrobatů světa - vážek.

NEzaBZUČÍ- výstava Martina Černého, Malá galerie vědeckého obrazu MFF UK, Ke Karlovu 3, Praha 2, 10.4. – 6.6.2013 - Více...

Media s námi a o nás: Jurský park - věda ve filmu, ČT 24, Studio 6, 9.4.2013

Na všechny nadšené paleontology ve věku od 9 do 13 let dnes čeká v Chlupáčově muzeu historie Země Přírodovědecké fakulty UK již druhý filmově-vědecký workshop z nového přírodovědeckého cyklu Věda ve filmu, projektu Přírodovědci. Tentokrát na všechny zájemce čeká výlet do druhohor s americkým filmem Jurský park.

Media s námi a o nás: Jurský park - věda ve filmu, ČT 24, Studio 6, 9.4.2013 - Více...

Děkanský sportovní den 23.4.2013

Všechny srdečně zveme na tradiční Děkanský den, který se bude konat v úterý, 23.dubna 2013 ve Sportovním centru Univerzity Karlovy Hostivař, areálu Albertov a v loděnici Regata.

Děkanský sportovní den 23.4.2013 - Více...

Media s námi a o nás: Mohlo by se stát, že by v České republice celý rok pršelo? Lidové noviny, 10.4.2013

V suchých oblastech světa bývá déšť vítán s velkou radostí. V našich zeměpisných šířkách si ale většinou deště užijeme více než dost. Ale co kdyby pršelo celý rok a je to vůbec možné? Odpovídal Miloslav Müller z Katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

Media s námi a o nás: Mohlo by se stát, že by v České republice celý rok pršelo? Lidové noviny, 10.4.2013 - Více...

Rektorský sportovní den - 16. května 2013

Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy v Praze 2013 se bude konat ve čtvrtek 16. května. Akci organizuje Katedra tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty UK.

Rektorský sportovní den - 16. května 2013 - Více...

Co ještě a proč nevíme o dopadu rostlinných invazí

V dubnovém čísle prestižního časopisu Trends in Ecology and Evolution vychází třetí studie o globálním dopadu rostlinných invazí, která vznikla během tvůrčího pobytu prof. Petra Pyška a prof. Vojtěcha Jarošíka, pracovníků Katedry ekologie PřF UK a BÚ AV ČR v Průhonicích, u prof. P. E. Hulmea na Lincoln University na Novém Zélandu.

Co ještě a proč nevíme o dopadu rostlinných invazí - Více...

Děkanský sportovní den 2013

Katedra tělesné výchovy si dovoluje pozvat všechny zaměstnance Přírodovědecké fakulty na Děkanský sportovní den, který se koná v úterý 23. 4. 2013.

Děkanský sportovní den 2013 - Více...

ČECHY JAKO IMPAKTNÍ KRÁTER | přednáška

Přijďte si poslechnout přednášku Dr. Petra Rajlicha na téma ČECHY JAKO IMPAKTNÍ KRÁTER a diskutovat do Velké geologické posluchárny ve středu, dne 24. dubna 2013 od 14:50 hodin.

ČECHY JAKO IMPAKTNÍ KRÁTER | přednáška - Více...

Albertovské schody

Studentská unie Přírodověda spolu se Spolkem mediků českých pro Vás připravila odpoledne plné zábavy a sportovního vyžití - běhu do schodů. Akce se koná 24.4. v prostorách Albertovských strání od 13 hodin.

Albertovské schody - Více...

Media s námi a o nás: Na plovárně s prof. Jaroslavem Flegrem, ČT 2, 14.4.2013

Profesor Jaroslav Flegr byl hostem Marka Ebena v ikonickém pořadu České televize Na plovárně. Mluvili o parazitech, jejich cestování a rafinovaných tricích pro přežití, o teorii zamrzlé evoluce i o tom, v čem se mýlil Charles Darwin.

Media s námi a o nás: Na plovárně s prof. Jaroslavem Flegrem, ČT 2, 14.4.2013 - Více...

Media s námi a o nás: Co dnes víme o vývoji trilobitů? Jak se rozmnožovali? Lidové noviny, 17.4.2013

V České republice nacházíme na některých místech dokonale zachované zkameněliny trilobitů, typických prvohorních živočichů. Co všechno však víme o jejich životě? Na dotaz čtenáře Lidových novin odpovídal Lukáš Laibl z Ústavu geologie a paleontologie Přírodovědecké fakulty UK

Media s námi a o nás: Co dnes víme o vývoji trilobitů? Jak se rozmnožovali? Lidové noviny, 17.4.2013 - Více...

Jak rostli trilobiti- přednáška

Zveme vás na přednášku Jak rostli trilobiti, kterou pořádá Kamenožrout – geologický korespondenční seminář Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Jak rostli trilobiti- přednáška - Více...

Dopad lidské činnosti na původní flóru a faunu bude postupně zesilovat: ohrožení biodiverzity se plně projeví až po několika desetiletích

Nová studie, která analyzuje ohrožení a vymírání rostlin a živočichů ve 22 evropských zemích ukázala, že tyto procesy jsou těsněji svázány s vlivem člověka na krajinu v minulosti, než s jeho současným působením. Mezinárodní tým 13 pracovníků pod vedením Stefana Dullingera a Franze Essla z Vídeňské univerzity, jehož součástí byli i Vojtěch Jarošík a Petr Pyšek z katedry ekologie Přírodovědecké fakulty UK v a Praze Botanického ústavu AV ČR, zveřejnil výsledky svého výzkumu tento týden v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America (PNAS).

Dopad lidské činnosti na původní flóru a faunu bude postupně zesilovat: ohrožení biodiverzity se plně projeví až po několika desetiletích - Více...

Konference „Stavíme Kampus Albertov“, 29. dubna 2013, 9:30-17:00, Přírodovědecká fakulta UK, posluchárny CH2, CH3, Hlavova 8, Praha 2

Srdečně vás zveme na konferenci "Stavíme Kampus Albertov" , jejímž cílem je představit fakultní i široké veřejnosti ojedinělý projekt Kampus Albertov. Se svými příspěvky na ní vystoupí zahraniční odborníci Alexandra den Heijer, Louis Gunnigan, Reimund Fickert a Jay Bargmann.

Konference „Stavíme Kampus Albertov“, 29. dubna 2013, 9:30-17:00, Přírodovědecká fakulta UK, posluchárny CH2, CH3, Hlavova 8, Praha 2 - Více...

Soutěž projektu BIOMACH o nejlepší esej má vítěze.

V pátek 26. dubna 2013 byly na půdě Biologické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší esej na téma Biologicky zajímavá molekula, jež byla v loňském roce vypsána ve spolupráci s Katedrou učitelství a didaktiky biologie PřF UK.

Soutěž projektu BIOMACH o nejlepší esej má vítěze. - Více...

Neformální fotografický seminář pro studenty Přírodovědecké fakulty UK, 27. – 28.4.2013

Během uplynulého víkendu proběhl v krajině Českého Švýcarska se studenty Přírodovědecké fakulty UK neformální fotografický seminář.

Neformální fotografický seminář pro studenty Přírodovědecké fakulty UK, 27. – 28.4.2013 - Více...

Expedice na Ostrov rostlin, 17.5. - 18.5. 2013, Botanická zahrada PřF UK

Vydejte se na zelený ostrov uprostřed Prahy, kde vládnou rostliny. Obdivujte jejich rozmanitost a poznejte, jak žijí. Vašimi průvodci budou biologové, chemici, geografové a paleontologové. Poznejte s námi rostliny ze všech stran!

Expedice na Ostrov rostlin, 17.5. - 18.5. 2013, Botanická zahrada PřF UK - Více...

Přednáška - Chemické markery v biomedicíně, 9.5.2013 od 16:30 hod.

Zveme vás na další přednášku z cyklu Chemické čtvrtky, která se bude konat 9. května od 16:30 hod. v posluchárně CH1, Hlavova 8, Praha 2. Cílem přednášky RNDr. Markéty Martínkové, Ph.D. nazvané Chemické markery v biomedicíně je seznámit posluchače se základními pojmy a přístupy laboratorní medicíny.

Přednáška - Chemické markery v biomedicíně, 9.5.2013 od 16:30 hod. - Více...

Albertovské stráně 2013

Tradiční setkání přátel albertovských strání na jarní brigádě se uskuteční ve středu 15. května od 9 do 18 hodin. Akce je otevřena studentům, pracovníkům univerzity i široké veřejnosti.

Albertovské stráně 2013 - Více...

Mimořádný seminář "Kdy vzniká člověk?", 15. května 2013 v 18:15

Katedra antropologie a genetiky člověka vás zve na mimořádný seminář na téma "Kdy vzniká člověk?", který se bude konat 15. května 2013 od 18:15 hod v Zoologické posluchárně (B7), Viničná 7 - 2. patro, Praha 2.

Mimořádný seminář "Kdy vzniká člověk?", 15. května 2013 v 18:15 - Více...

Akce dokumentů