E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2015 a starší

Archivní složka pro celofakultní aktuality

Soutěž Věda je krásná 2012 je v plném běhu!

Už počtvrté pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy soutěž "Věda je krásná". Neváhejte a posílejte do ní své fotografie nebo kresby s přírodovědeckou tématikou!

Soutěž Věda je krásná 2012 je v plném běhu! - Více...

Informační den Univerzity Karlovy v Praze – areál Albertov, 10.11.2012, 9:30-16:00

V sobotu 10. listopadu 2012 se bude v pražském areálu Albertov konat již desátý ročník akce s názvem „INFORMAČNÍ DEN UNIVERZITY KARLOVY“. Během této akce se všem zájemcům představí 17 univerzitních fakult.

Informační den Univerzity Karlovy v Praze – areál Albertov, 10.11.2012, 9:30-16:00 - Více...

Vědecká konference Přírodovědecké fakulty UK - 4. ročník!

Ve středu 14. listopadu 2012, od 8:30 do 16:00, se bude konat ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2, již 4. ročník Vědecké konference PřF UK.

Vědecká konference Přírodovědecké fakulty UK - 4. ročník! - Více...

Media s námi a o nás: Když najdeme zkamenělinu, podle čeho poznáme, jak je stará?, 7.11.2012, Lidové noviny

Zkameněliny jsou po staletí předmětem sběratelského zájmu. Nejdříve byli zapálenými sběrateli především šlechtici a boháči hojně podporovaní církví, která o zkamenělinách tvrdila, že je výtvorem božským. Dnes je to již poměrně rozšířené hobby. Jak ale určit, jak je nalezená zkamenělina stará? Na otázku čtenáře Lidových novin odpovídal doc. RNDr. Martin Košťák, Ph.D., z Ústavu geologie a paleontologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

Media s námi a o nás: Když najdeme zkamenělinu, podle čeho poznáme, jak je stará?, 7.11.2012, Lidové noviny - Více...

Blahopřejeme týmu doc. RNDr. Jana Brábka, Ph.D. a RNDr. Daniela Rösela, Ph.D. k získání prestižního grantu!

Laboratoři invazivity nádorových buněk (doc. Brábek, dr. Rösel) z Katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty UK se podařilo v konkurenci 59 skupin získat prestižní grant Prinicipal Investigator Award of The Kellner Family Foundation za projekt s názvem Analýza plasticity invazivity nádorových buněk.

Blahopřejeme týmu doc. RNDr. Jana Brábka, Ph.D. a RNDr. Daniela Rösela, Ph.D. k získání prestižního grantu! - Více...

Blahopřejeme týmu Mgr. Barbory Křížkové k získání 3. místa v mezinárodní vědecké a vzdělávací soutěži Quarry Life Award!

V pondělí, 5. listopadu 2012, proběhlo v brněnském Pavilonu Anthropos slavnostní vyhlášení výsledků národního kola mezinárodní vědecké a vzdělávací soutěže Quarry Life Award. Cílem soutěže byla podpora biodiverzity v průběhu těžby i v procesu rekultivace, ale také osvěta a posílení povědomí o biologické hodnotě těžebních prostor.

Blahopřejeme týmu Mgr. Barbory Křížkové k získání 3. místa v mezinárodní vědecké a vzdělávací soutěži Quarry Life Award! - Více...

Media s námi a o nás: Proč se nám točí hlava, když se rychle postavíme?14.11.2012, Lidové noviny

Motání hlavy, závrať, vertigo, to všechno jsou termíny pro nepříjemný stav, který všichni známe. Tento stav může mít rozličné příčiny a velmi často se projevuje hned potom, co rychle vstaneme. Jaká je ale příčina? Odpověď na tuto otázku poskytl čtenáři Lidových novin prof. RNDr. František Vyskočil, Dr.Sc.,z Katedry fyziologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Media s námi a o nás: Proč se nám točí hlava, když se rychle postavíme?14.11.2012, Lidové noviny - Více...

Vědecká konference Přírodovědecké fakulty, 4. ročník - fotografie

Ve středu, 14. listopadu 2012, proběhl na Přírodovědecké fakultě 4.ročník Vědecké konference Přírodovědecké fakulty UK. Obliba této konference neustále stoupá a my se těšíme na její další, v pořadí již 5.ročník.

Vědecká konference Přírodovědecké fakulty, 4. ročník - fotografie - Více...

Media s námi a o nás: „Die Bedenken der Bürger sind irrational“, 8.11.2012, Prager Zeitung

Vyhořelé jaderné palivo produkujeme a hledáme cestu jeho zneškodnění a uložení. Velká část laické veřejnosti však takové úložiště mít ve své blízkosti emocionálně odmítá; jejich názor je ovšem iracionální.

Media s námi a o nás: „Die Bedenken der Bürger sind irrational“, 8.11.2012, Prager Zeitung - Více...

Blahopřejeme Mgr. Lucii Jašíkové za získání Ceny Josefa Hlávky!

Cenu Josefa Hlávky převzalo 16. listopadu na zámku v Lužanech čtrnáct studentů Univerzity Karlovy. Mezi oceněnými je i Mgr. Lucie Jašíková z Katedry organické chemie Přírodovědecké fakulty UK.

Blahopřejeme Mgr. Lucii Jašíkové za získání Ceny Josefa Hlávky! - Více...

Mikulášská besídka na Přírodovědecké fakultě UK, 5.12.2012, 15:00 – 19:00 hod., Albertov 6

Pro všechny malé, ale i velké nadšence a milovníky vánočních svátků jsme letos na začátek adventu „oprášili“ trošku zapomenutou tradici Mikulášských besídek. Jen jsme ji pojali trošku jinak, než je zvykem...

Mikulášská besídka na Přírodovědecké fakultě UK, 5.12.2012, 15:00 – 19:00 hod., Albertov 6 - Více...

Výstava: Jazyk je srdcem národa – národnostní menšiny, 29. 11. 2012 - 31. 1. 2013

Výstava Používání jazyků národnostních menšin na jižním Slovensku na příkladu veřejných nápisů 1918−2011 Univerzita Karlova v Praze, předsálí Knihovny geografie Přírodovědecké fakulty UK.

Výstava: Jazyk je srdcem národa – národnostní menšiny, 29. 11. 2012 - 31. 1. 2013 - Více...

Blahopřejeme (si) k získání tří prestižních cen v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP!

V prestižní soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP, vyhlašované Střediskem společných činností AV ČR, získala Přírodovědecká fakulta UK hned tři ceny, v každé kategorii, do níž se přihlásila, jednu.

Blahopřejeme (si) k získání tří prestižních cen v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP! - Více...

Předvánoční koncert Přírodovědecké fakulty UK s Jaroslavem Svěceným, 17.12.2012, 19:00 hod., Velká aula Karolina

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze si považuje za čest pozvat vás a vaše blízké na Předvánoční koncert v pondělí , 17. prosince 2012, v 19 hodin ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze Ovocný trh 3, Praha 1.

Předvánoční koncert Přírodovědecké fakulty UK s Jaroslavem Svěceným, 17.12.2012, 19:00 hod., Velká aula Karolina - Více...

Historická geografie v digitálním světě - 9. historickogeografická konference, 30.1.2013, Velká geologická posluchárna

Výzkumné centrum historické geografie – Historical Geography Research Centre (Historický ústav AV ČR, Praha a Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje PřF UK, Praha) a Komise pro historickou geografii (Historický ústav AV ČR, Praha) organizují v pořadí již devátou historickogeografickou konferenci.

Historická geografie v digitálním světě - 9. historickogeografická konference, 30.1.2013, Velká geologická posluchárna - Více...

Výstava Paraziti surrealistický svět tvarů

Zveme vás srdečně na výstavu Paraziti surrealistický svět tvarů, která se koná ve dnech 2. - 17.ledna 2013 v prostorách budovy Albertov 6, Praha 2.

Výstava Paraziti surrealistický svět tvarů - Více...

Nová kniha Ochrana přírody z pohledu biologa, Proč a jak chránit českou přírodu

Kniha osmi českých autorů, z toho sedmi studentů Přírodovědecké fakulty UK, přibližuje populárně-naučnou formou nové pohledy ze sféry vědecké komunity ? biologů ? na ochranu naší přírody.

Nová kniha Ochrana přírody z pohledu biologa, Proč a jak chránit českou přírodu - Více...

Akce dokumentů