Unikátní výstava "Amazonka" v Karolinu prodloužena!

Výstava Amazonka, která vznikla u příležitosti 20. výročí českých expedic k Amazonce a životního jubilea jejího autora a kurátora, profesora Bohumíra Janského, geografa a hydrologa působícího na PřF UK, byla prodloužena, a to do neděle 18. července 2021.
foto: Hynek Glos

VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 18.7. 2021

Otevřena denně od 10.00 do 18.00

KDE: Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1

Výstava mapuje dvacet let, jež uběhly od objevných výprav českých expedic k pramenům jihoamerické řeky Hatun Mayu, což značí v kečuánštině Velkou řeku  a  vznikla ve spolupráci Univerzity Karlovy a její Přírodovědecké fakulty s Ministerstvem kultury ČR, Národním muzeem a řadou dalších firem.

Bližší informace o výstavě jsou k dispozici na stránkách magazínu UK Forum, kde je rovněž ke zhlédnutí virtuální prohlídka výstavy.

Velký rozhovor s profesorem Bohumírem Janským o jeho životě nejen s Amazonkou přineslo únorové vydání tištěného magazínu Forum.

prof. RNDr. Bohumír Janský, CSc., foto: Hynek Glos

Publikováno: Čtvrtek 06.05.2021 11:30